Aktualności
09.07.2024

Za nami ORLEN Beach Volley Tour Olsztyn 2024

Pary Maciej Rudol / Filip Lejawa oraz Małgorzata Ciężkowska / Urszula Łunio wygrały rywalizacje w turnieju mężczyzn i kobiet drugiej eliminacji cyklu ORLEN Beach Volley Tour. Impreza odbyła się w dniach 5-7 lipca na plaży miejskiej w Olsztynie. Na antenie Radia UWM FM podsumował ją Michała Kądzioła.

Foto: Beach Volleyball Olsztyn

Pierwszą z imprez cyklu ORLEN Beach Volley Tour rozegrano od 24 do 26 maja w Sulejowie. Olsztyn był drugim przystankiem dla najlepszych siatkarzy plażowych z kraju. Do rywalizacji stanęło ponad osiemdziesiąt par, w tym wielokrotni reprezentanci Polski. W piątek odbyły się eliminacje, natomiast w sobotę i niedzielę  zasadnicza część turnieju.

"Kibice dopisali. Na meczach finałowych były pełne trybuny. Także jestem przeszczęśliwy" - mówił nam organizator olsztyńskiego turnieju Michał Kądzioła. "Czarnym koniem turnieju można nazwać litewską parę, która zajęła trzecie miejsce (Arnas Rumsevicius / Povilas  Piešina). Turniej męski wygrała bardzo mocna para kadrowa - Rudol/Lejawa. Walczyli o awans na igrzyska olimpijskie. To zawodnicy z najwyższego topu. Drugie miejsce zajął mój eks-partner Marcin Ociepski i zagraniczny olsztynianin Joe El Azzi - zawodnik reprezentacji Libanu, który od pięciu lat mieszka w Olsztynie."

Z Michałem Kądziołą rozmawiał Bartosz Kownacki. Posłuchajcie!

ORLEN Beach Volley Tour Olsztyn 2024 (5-7 lipca 2024)

Klasyfikacja mężczyzn
1. Maciej Rudol / Filip Lejawa
2. Marcin Ociepski / Joe EL AZZI
3. Arnas Rumsevicius / Povilas  Piešina

Klasyfikacja kobiet
1. Małgorzata Ciężkowska / Urszula Łunio
2. Ieva Vasiliauskaitė / Ieva Dumbauskaite
3. Izabela Błasiak / King Legieta

Przyjaciele - stań się jednym z nich: