26.01.2020

Stomil przegrał sparing w Wilnie

W kolejnym tegorocznym meczu sparingowym Stomil Olsztyn przegrał w Wilnie z wielokrotnym mistrzem Litwy Žalgirisem 0:2 (0:0). Trener Piotr Zajączkowski testował trzech zawodników linii ofensywnej. "W dalszym ciągu są pod naszą obserwacją i niebawem podejmiemy decyzje personalne" - mówił szkoleniowiec.

W tym roku Stomil rozegrał już pięć sparingów. Wygrał ze Zniczem Biała Piska (3-1), Huraganem Morąg (2-1) i Olimpią Elbląg (2-1). Ostatnie dwa przegrał: 1-6 z Radunią Stężyca i 0-2 z Żalgirisem Wilno. Na Litwie "biało-niebiescy" prezentowali się już lepiej niż po obozie w Cetniewie. Nie było kompromitacji, ale też zabrakło bramek. Czy należy zatem twierdzić, że testowani zawodnicy ofensywni nie zdali egzaminu?

"Cieszymy się bardzo, że dane było nam zagrać z bardzo dobrym przeciwnikiem na pięknym obiekcie. Do przerwy mecz był grany na dużej intensywności i bardzo wyrównany. Po przerwie straciliśmy dwie bramki po kontratakach. Ale generalnie był to udany wyjazd. Jest zdecydowana poprawa jeżeli chodzi o organizację gry. Chcieliśmy się zaprezentować z dobrej strony i to wyszło. Zawodnicy walczą o podstawowy skład. Mamy dwie równe jednastki. To napawa optymizmem" - podsumował trener Piotr Zajączkowski.

25 stycznia 2020 - Wilno (BFA Arena)
Žalgiris Wilno - Stomil Olsztyn 2-0 (0-0)
Karolis Uzėla 64', Hugo Vidémont 66' (karny)

Žalgiris Wilno: Martin Berkovec (Edvinas Gertmonas) - Saulius Mikoliūnas, Karolis Uzėla, Klemen Bolha, Donovan Slijngard, Mantas Kuklys, Domantas Šimkus, Modestas Vorobjovas, Matas Vareika, Hugo Vidémont, Richie Ennin. W II połowie grali także: Rolandas Baravykas, Nemanja Ljubisavljević, Gustas Jarusevičius, Edas Jankauskas, Adomas Ankudinovas, Meinardas Mikulėnas.

Stomil Olsztyn: Michał Leszczyński (46' Piotr Skiba) - Janusz Bucholc (46' Mateusz Gancarczyk), Rafał Remisz (46' Ołeh Tarasenko), Mateusz Bondarenko (46' Jakub Mosakowski), Jonatan Straus (46' Lukáš Kubáň) - Koki Hinokio (46' Oktawian Skrzecz), Jakub Tecław (46' Waldemar Gancarczyk), Maciej Pałaszewski (46' Wojciech Hajda), zawodnik testowany (46' zawodnik testowany), Bartłomiej Niedziela (46' Eric Molloy) - zawodnik testowany (46' Szymon Sobczak).

Żółte kartki: Vorobjovas - Pałaszewski, Skiba.

Przez najbliższe dwa tygodnie Stomil będzie trenował na własnych obiektach w Olsztynie. W sobotę 1 lutego zagra kolejny sparing. W Mławie zmierzy się ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Później "biało-niebiescy" wybierają się na drugi obóz - do Nieborowa.