10.02.2020

Dwa zwycięstwa koszykarzy AZS-u UWM Olsztyn na początek sezonu trzeciej ligi

Dwie dogrywki były potrzebne do rozstrzygnięcia pierwszego meczu AZS-u UWM Olsztyn II w kortowskiej hali w nowym sezonie trzeciej ligi koszykarzy. Wygrał 92:90 z MTS-em Basket Kwidzyn. Natomiast pierwszy (studencki) zespół pokonał na wyjeździe 78:69 Czarnych Słupsk.

Drugi zespół AZS-u podejmował u siebie MTS Basket Kwidzyn. Początek spotkania nie zapowiadał aż takich emocji. Na początku drugiej kwarty olsztynianie prowadzili nawet 16 punktami. W drugiej połowie oddali jednak inicjatywę gościom. Ostatecznie w regulaminowym czasie padł remis 67:67 (17:15, 22:12, 13:23, 15:17). Pierwsza dogrywka takę nie dała rozstrzygnięcia (11:11). Dopiero w kolejnej minimalnie lepsza okazała się drużyna z Kortowa (14:12).

"Jako doświadczona drużyna powinniśmy utrzymać wywalczoną przewagę. Na szczęście wytrzymaliśmy presję dwóch dogrywek. mimo, że nasi zawodnicy są wiekowo zaawansowani. Wygrana cieszy i na pewno przysporzy nam kibiców, bo takich emocji dawno w tej hali nie było" - podsumował grający trener drugiej drużyny AZS-u UWM Olsztyn Łukasz Muszyński, który w tym spotkaniu zdobył 18 punktów. Najskuteczniejszy w kortowskiej ekipie był kapitan Rafał Chudzik (31 punktów).

Z Łukaszem Muszyńskim rozmawiał Wojtek Miśkiewicz. Posłuchajcie!

Pierwszy zespół AZS-u - złożony ze studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie - rozpoczął sezon od wyjazdowego meczu z Czarnymi Słupsk. I wygrał bez większych problemów 78:69 (19:15 19:13 17:14 23:27). Akademicy zagrali bardzo dobrze w obronie oraz na wysokiej skuteczności rzutów za 3 punkty. Najlepszymi strzelcami okazali się Marcin Włodarczyk oraz Kuba Stanislawajtys. Zdobyli po 17 punktów.

W czwartek 13 lutego o godzinie 20:30 w kortowskiej hali oba zespoły zmierzą się z sobą w pierwszych od wielu lat olsztyńskich derbach ligowych. Kto będzie górą? Doświadczeni zawodnicy czy studenci? Przekonajcie się! Zachęcamy do kibicowania!