Aktualności
05.10.2020

Maciej Kowalewicz brązowym medalistą Mistrzostw Polski

Reprezentant klubu Gwardia Olsztyn i student Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie Maciej Kowalewicz wywalczył we Wrocławiu brązowy medal seniorskich Mistrzostw Polski w strzelectwie sportowym. To drugi krążek tej imprezy w dotychczasowej karierze młodego zawodnika.

 

Brązowy medal Maciej Kowalewicz wywalczył w konkurencji karabinu pneumatycznego 60 strzałów. Niewiele jednak brakowało,  by na podium stanął jeszcze dwukrotnie.

"Na pewno liczyłem na troszkę więcej. W konkurencjach podstawowych - czyli w karabinie dowolnym 3x40 strzałów jak i w karabinie pneumatycznym - w kwalifikacjach zająłem pierwsze miejsce. A w finale po prostu emocje i niedostatek formy dały się we znaki. W karabinie dowolnym byłem czwarty ze stratą kilku dziesiątych punktu do trzeciego miejsca. W karabinie pneumatycznym udało mi się zdobyć brązowy medal. Jestem z tego zadowolony, chociaż wiem też, że stać było mnie na więcej. No i w karabinie dowolnym 60 strzałów leżąc zająłem piąte miejsce. Tu do medalu zabrakło mi 0,9 pkt" - podsumował reprezentant klubu Gwardia Olsztyn. "Jestem zadowolony z tych wszystkich startów, bo wyniki, które osiągnąłem w karabinie dowolnym 3x40 były bliskie mojego rekordu Polski. Przyjechali wszyscy zawodnicy z kraju. To były najważniejsze zawody sezonu. Popełniłem parę błędów, których mogłem uniknąć."

W konkurencji karabinu dowolnego 3x40 strzałów wygrał Maciej Wojtasiak. Drugi był Tomasz Bartnik a trzeci - Robert Kraskowski (wszyscy z Legii Warszawa). W konkurencji karabinu pneumatycznego 60 strzałów złoto wywalczył Bartnik, srebro Kraskowski a brąz - Maciej Kowalewicz. Natomiast w konkurencji karabinu dowolnego 60 strzałów leżąc najlepsi byli reprezentanci klubu Zawisza Bydgoszcz: Bartosz Jasiecki (złoto), Daniel Czerwiński (srebro).

Z Maciejem Kowalewiczem rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Tydzień wcześniej Maciej Kowalewicz startował w młodzieżowych Mistrzostw Polski. W Bydgoszczy był bezkonkurencyjny - sięgnął po trzy złote medale. Przypomnijmy, że we wrześniu student Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie wywalczył także z Zielonej Górze trzy złota Akademickich Mistrzostw Polski w strzelectwie sportowym. Pobił tam rekord Polski w konkurencji KDW 3×40.

Swoj pierwszy medal seniorskich MP Maciej wywalczył w 2018 roku. Wówczas cieszył się ze srebra w konkurencji KPN 60.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: