18.10.2020

Warmia Energa Olsztyn ograła na wyjeździe GKS Żukowo

Warmia Energa Olsztyn wygrała na wyjeździe 34:25 (19:8) z GKS-em Żukowo i awansowała na drugie miejsce w tabeli grupy A pierwszej ligi piłki ręcznej. O zwycięstwie drużyny prowadzonej przez Jarosława Knopika zdecydowała znakomita postawa w pierwszej połowie spotkania.

Przed meczem to GKS Żukowo zajmował drugie miejsce w tabeli grupy A. Warmia miała na koncie dwa zwycięstwa i porażkę. Celem na to spotkanie było przede wszystkim poprawienie skuteczności. I to się udało. Choć początek był bardzo wyrównany, z czasem olsztynianie budowali swoją przewagę. Do przerwy prowadzili już 19:8.  W drugiej połowie grali już punkt za punkt i utrzymali wysokie prowadzenie wygrywając 34:25.

"Od samego początku tego spotkania graliśmy dobrze. Trzeba powiedzieć jasno - to było nasze najlepsze spotkanie w tym sezonie. To taka Warmia, którą chcielibyśmy oglądać zawsze. Byliśmy dobrze nastawieni mentalnie. Wszystko nam wychodziło i oby tak dalej!" - nie krył zadowolenia z postawy swoich podopiecznych trener Jarosław Knopik. "Mam nadzieję, że ten mecz będzie przełamaniem dla niektórych zawodników, co też będzie miało wpływ na cały zespół. Tak chcielibyśmy grać w każdym meczu. Teraz liczy się to, żeby ten poziom sportowy utrzymać."

Z Jarosławem Knopikiem rozmawiał Wojtek Miśkiewicz. Posłuchajcie!

Najskuteczniejsi na parkiecie byli: Marcin Laskowski (9 bramek) i Mateusz Kopyciński (7). Kapitan Warmii w końcówce spotkania zobaczył czerwoną kartkę.

SPR GKS Autoinwest Żukowo - OKPR Warmia Energa Olsztyn 25:34 (8:19)

Warmia Energa: Makowski, Kaczmarczyk, Matusiak - Laskowski 9, Kopyciński 7 (2/2), Golks 5, Dzido 4, Malewski 4 (3/3), Klapka 2, Zemełka 1, Starzec 1, Konkel 1, Didyk, Sikorski.

Warmia zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli grupy A pierwszej ligi. W czterech spotkaniach zdobyła 9 punktów. Liderem jest beniaminek rozgrywek - MKS Grudziądz (14 punktów w 5 spotkaniach). Olsztynianie w najbliższej kolejce zmierzą się w Hali Urania z Gwardią Koszalin (w sobotę 24 października o 17:00).