24.10.2020

Emocjonujący mecz w Hali Urania. Warmia Energa Olsztyn wygrała z Gwardią Koszalin

W szóstej kolejce spotkań pierwszej ligi piłki ręcznej Warmia Energa Olsztyn wygrała w Hali Urania 28:27 (12:13) z Gwardią Koszalin. Drużyna Jarosława Knopika do ostatnich minut musiała walczyć o zwycięstwo. W decydującym momencie pokazała jednak charakter i utrzymuje wysoką pozycję w tabeli grupy A.

Spotkanie bylo bardzo wyrównane. W pierwszej połowie raz minimalnie prowadzili goście, ale chwilę później Warmia odrabiała straty i zyskiwała 1-2 punktową przewagę. Ostatecznie jednak olsztynianie na przerwę schodzili przegrywając 12:13.

Po przerwie przewaga drużyny z Koszalina urosła do 3 puntów (17:14, 21:18). Ale wtedy drużyna prowadzona przez Jarosława Knopika przycisnęła rywala. Od stanu 22:24 doprowadziła do 25:24 i do końca meczu nie oddała już prowadzenia. Po ostatnim gwizdku Marcin Malewski z kolegami mogli cieszyć się z czwartego zwycięstwa w tym sezonie - 28:27.

Na pochwały zasłużyła cała drużyna. Punktowało aż 11 zawodników! Najwięcej bramek na swoim koncie zapisali: Piotr Dzido, Mateusz Kopyciński i Michał Klapka (po 4 trafienia). W Gwardii najskuteczniejsi byli natomiast: Maksim Kruchkou (8 bramek), Mykola Maliarevych (7) i Jakub Radosz (5).

"Gwardia zagrała na ludzie. Od samego początku pozwoliła sobie na dużo technicznych rzutów, indywidualnych akcji - z czym my mieliśmy ogromny problem. U nas ta gra była bardziej skondensowana i nerwowa. Ale na szczęście wyszliśmy z tego. Chwała zawodnikom, że nie poddali się i wspierali się" - mówił po spotkaniu trener Warmii Jarosław Knopik. "Ławka wspierała tych, którzy byli na boisku a ci nie pękali i do ostatniego momentu wierzyliśmy, że uda się z tej ciężkiej sytuacji wyjść. Teraz możemy się radować."

Wojtek Miśkiewicz o podsumowanie spotkania poprosił także Piotra Dzido. Posłuchajcie!

OKPR Warmia Energa - KSPR Gwardia Koszalin 28:27 (12:13)
Warmia Energa: Kaczmarczyk, Makowski, Matusiak - Golks 4, Klapka 4, Kopyciński 4 (1/1), Didyk 3, Dzido 3, Malewski 3 (1/1), Zemełka 3, Konkel 1 (1/1), Laskowski 1, Sikorski 1, Starzec 1

Kary: 10 minut (Zemełka 6 minut i czerwona kartka 36', Golks, Dzido); Gwardia 4 minut (Radosz - 4 minuty i czerwona kartka 59')

W tabeli grupy A pierwszej ligi piłki ręcznej Warmia Energa Olsztyn zajmuje obecnie trzecie miejsce. Zgromadziła tyle samo punktów (12) co drugi KPR Elbląg. Liderem jest MKS Grudziądz, który wygrał do tej pory wszystkie spotkania. W najbliższej kolejce olsztynianie zmierzą się na wyjeździe z Sokołem Kościerzyna (14 lub 15 listopada). Wcześniej czeka ich jednak mecz ze Szczypiorniakiem Olsztyn w wojewódzkiej rundzie eliminacyjnej  Pucharu Polski.