26.10.2020

Studentki UWM wygrały Akademickie Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych

Żeńska drużyna Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie wywalczyła w Supraślu złote medale Akademickich Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych. Indywidualnie w biegu na 6 kilometrów na najwyższym stopniu podium stanęła także Magdalena Trzeciak - tegoroczna absolwentka Wydziału Geoinżynierii.

Dla zawodniczek z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie nie był to pierwszy taki sukces. Dwa lata temu w Katowicach także okazały się najlepsze w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych. Natomiast przed rokiem w Supraślu zajęły trzecie miejsce.

Tegoroczne złoto to z jednej strony zasługa Magdaleny Trzeciak - tegorocznej absolwentki gospodarki przestrzennej na Wydziale Geoinżynierii UWM, która okazała się bezkonkurencyjna w biegu na 6 kilometrów. Ale również jej koleżanki z drużyny UWM - Klaudia Pliszka, Izabela Wujkowska, Justyna Kaczmarczyk, Wiktoria Gutowska i Beata Milanowska - dzielnie walczyły na dystansie o połowe krótszym. Najlepsze z nich ukończyły rywalizację na miejscach od 14 do 16.

"W tym roku - prawdopodobnie przez koronawirusa - część uczelni zrezygnowała z biegów. W 2019 roku wśród kobiet startowały 43 uczelnie a w tym - 28 uczelni" - relacjonowała w studiu Radia UWM FM złota medalistka z Olsztyna.

Z Magdaleną Trzeciak spotkał się Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Wśród mężczyzn najlepiej indywidualnie zaprezentował się Wiktor Kujawa. Był piętnasty na dystansie 4,5 kilometra. Drużyna Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie została natomiast sklasyfikowana na odległej 23. pozycji w klasyfikacji generalnej zawodów.