Aktualności
22.02.2021

Zapomnieć o lidze, powalczyć o medal Akademickich Mistrzostw Polski!

Drużyna AZS UWM High Heels Olsztyn zakończyła kolejny sezon występów w 1 lidze futsalu kobiet. Podopieczne Ewy Kuliś wygrały tylko dwa z ośmiu spotkań i zajęły ostatnie miejsce w swojej grupie. Teraz czeka je walka o medale Akademickich Mistrzostw Polski. Finałowy turniej startuje już 26 lutego w Poznaniu.

Finisz obecnego sezonu 1 ligi był dla kortowskich futsalistek bardzo intensywny. Zaledwie w osiem dni miały do rozegrania bowiem... cztery spotkania. Po przełamaniu i zwycięstwie 4-3 w wyjazdowym meczu z KS Zdrowie Garwolin, dwukrotnie musiały uznać wyższość rywalek. W sobotę przegrały na wyjeździe 1-2 z Włókniarzem Białystok.  Natomiast w niedzielę uległy we własnej hali 0-5 KS Zdrowie Garwolin.

"Widziałam u dziewczyn dużo przemęczenia. Ale mocno walczyły. Miałyśmy też dużo pecha - dużo poprzeczek i słupków. Powinniśmy grać bardziej swoją piłkę, ale niestety nie udało nam się to. Przeciwniczki bardzo mocno i agresywnie wychodziły do nas, więc ciężko było nam utrzymać piłkę. Porażki porażkami, ale my podnosimy głowę i będziemy walczyć dalej" - mówiła po ostatnim spotkaniu ligowym trenerka AZS UWM High Heels Olsztyn Ewa Kuliś. Przyznała też, że ten sezon był dla jej zawodniczek bardzo trudny, za sprawą ograniczeń związanych z pandemią wirusa SARS-CoV-2. "Miałyśmy mniej treningów. Nie miałyśmy obozu przygotowawczego. Nie miałyśmy naboru, bo zajęcia prowadzone są hybrydowo. Jesteśmy zespołem akademickim i grają u nas głównie studentki. Te które miały ochotę walczyć z nami w lidze, potrafiły przyjeżdżać nawet po 100 kilometrów na treningi. Ale to odbiło się na zespole. Stąd te porażki i przeciążenie organizmu."

Z Ewą Kuliś rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Kortowska drużyna z bilansem dwóch zwycięstw i sześciu porażek zakończyła sezon 1 ligi futsalu na ostatnim miejscu w tabeli swojej grupy. W kolejnym ponownie wystąpi na tym szczeblu rozgrywek. Ale wcześniej - bo już w najbliższy weekend (26-28 lutego) studentki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie czeka rywalizacja w finałowym turnieju Akademickich Mistrzostw Polski. Do Poznania jadą bronić wywalczonego przed rokiem brązowego medalu w klasyfikacji uniwersytetów.

"Trafiłyśmy do grupy śmierci. Jesteśmy przyzwyczajone do tego, bo losowania układają nam się nie do końca korzystnie. Trafiłyśmy na lidera z północy (Uniwersytet Gdański) oraz z południa (AWF Kraków). Jednego dnia mamy dwa ciężkie mecze. Ale jedziemy z nastawieniem, żeby wyjść z tej grupy i zobaczymy co dalej" - mówi kapitan drużyny z UWM Aleksandra Kojadyńska. Rywalkami UWM w grupie będą także reprezentantki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Do fazy pucharowej awansują dwie najlepsze drużyny.

 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: