22.03.2021

Akademicy bliżej... dziesiątego miejsca w PlusLidze

Po bardzo nierównym meczu Indykpol AZS Olsztyn przegrał na wyjeździe 1-3 (20-25, 25-27, 25-21, 22-25) z GKS-em Katowice. To śląska drużyna jest bliżej wywalczenia dziewiątej pozycji w sezonie 2020/2021 PlusLigi. Rewanż już w piątek 26 marca o 17:30 w Hali Urania.

Trener Daniel Castellani w pierwszym z dwóch spotkań o dziewiąte miejsce w PlusLidze postawił na następujący skład: Przemysław Stępień, Dima Teryomenko, Javier Concepcion, Wojciech Żaliński, Robbert Andringa, Damian Schulz i Jędrzej Gruszczyński. Szybko jednak musiał szukać zmian, bo akademicy nie radzili sobie w ataku. W miejsce Schulza na parkiecie pojawił się Remigiusz Kapica a Stępnia zastąpił Nikodem Wolański. I to nie pomogło. W pierwszym secie od początku prowadzili gospodarze i wygrali dość łatwo 25-20.

Także druga partia układała się po myśli GKS-u. Na placu gry w olsztyńskiej drużynie pojawili się Ruben Schott i Dawid Woch. Katowiczanie prowadzili niemal od początku, ale dali się dogodnić w końcówce. Jednak i tym razem cieszyli się zwycięstwa - 27-25. Solidnie prezentowali się zwłaszcza: Jakub Szymański, Miłosz Zniszczoł i Jakub Jarosz. A zespół z Kortowa grał nierówno. Słabo w przyjęciu i ataku. Brakowało mu także lidera.

W trzecim secie można było mieć przez chwilę nadzieję, że Indykpol AZS Olsztyn nawiąże jeszcze walkę o zwycięstwo w całym meczu. Po słabszym początku, w końcówce wyszedł na dwupunktowe prowadzenie (19-17). W kolejnych minutach udało się je jeszcze powiększyć i wygrać 25-21. Odpowiezialność za zdobywanie punktów wzięli na swoje barki zmiennicy: Kapica i Schott, wspierani przez kapitana - Robberta Andringę.

To poniosło gości. W czwartej partii szybko odskoczyli na cztery punkty (7-3) i długo nie dawali się dogodnić. Ale końcówka należała do drużyny ze Śląska. Wyrównała przy stanie 19-19 a chwilę później cieszyła się ze zwycięstwa 25-22 i 3-1 w całym spotkaniu. Statuetka MVP trafiła do Adriana Buchowskiego.

Mateusz Lewandowski o podsumowanie spotkania poprosił Remigiusza Kapicę i Dawida Wocha. Zapraszamy do wysłuchania rozmów z zawodnikami Indykpolu AZS Olsztyn!

Rewanż już w piątek 26 marca o 17:30 w Hali Urania.