03.04.2021

Świetny tydzień dla Sokoła. Dwa mecze, dwa zwycięstwa

Sokół Ostróda wygrał na własnym boisku 2-1 (0-0) z Olimpią Elbląg i umocnił się na dziewiątej pozycji w tabeli piłkarskiej II ligi. Obie bramki dla drużyny prowadzonej przez Piotra Jacka zdobył wprowadzony tym razem dopiero po przerwie Dawid Wolny.

Zdaje się, że po słabym początku rundy wiosennej, ostródzka drużyna w końcu znalazła właściwy rytm. Przełamała się w środę wygrywając na wyjeździe 3-2 z Pogonią Siedlce. Sokół potwierdził także dobrą formę w derbowym spotkaniu z Olimpią Elbląg.

Gospodarze napierali już w pierwszej połowie, ale brakowało im skuteczności. Mieli nawet szasnę z rzutu karnego, ale... celny strzał Krzysztofa Wickiego nie został zaliczony przez sędziego. Mecz tym razem na ławce rozpoczął najskuteczniejszy zawodnik beniaminka II ligi - Dawid Wolny. I to właśnie jego wejście na boisko po przerwie dało ostródzianom dwie bramki. Napastnik po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w 63. minucie. Wykorzystał prostopadłe dogrania Rafała Siemaszki. Na 2-0 podwyższył natomiast wykorzystując rzut karny, podyktowany po faulu na Michale Zimmerze.

Goście odpowiedzieli jedynie honorowym trafieniem Janusza Surdykowskiego w doliczonym czasie gry.

"Chcieliśmy dać satysfakcję naszym fanom. Przeważaliśmy w tym spotkaniu. Dobrze, że padła bramka w pierwszej połowie (ale nie została uznana). Dążyliśmy do zdobycia gola i te nasze dążenia zostały nagrodzone dwoma trafieniami" - podsumował trener Sokoła Piotr Jacek.

3 kwietnia 2021 - Ostróda (Stadion Miejski)
Sokół Ostróda - Olimpia Elbląg 2-1 (0-0)
Dawid Wolny 63', 77' (karny) - Janusz Surdykowski 90'

Sokół: Błażej Niezgoda - Wojciech Mazurowski, Karol Żwir, Karol Turek (56' Wojciech Kalinowski) - Michał Zimmer, Jakub Czajkowski (90' Łukasz Soszyński), Krzysztof Wicki, Łukasz Mozler (46' Dawid Wolny), Tomasz Gajda - Rafał Siemaszko (74' Kamil Zalewski), Sebastian Rugowski.

Olimpia: Andrzej Witan - Michał Ressel, Tomasz Lewandowski, Kamil Wenger, Tomasz Sedlewski (77' Eryk Filipczyk) - Sebastian Kamiński (82' Sebastian Bartlewski), Wojciech Zyska (77' Aleksander Waniek), Dawid Jabłoński (82' Filip Sobiecki), Klaudiusz Krasa, Damian Poliński (64' Oskar Kordykiewicz) - Janusz Surdykowski.

Żółte kartki: Wicki, Żwir - Krasa, Wenger.

Sokół wciąż zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli II ligi. Kolejne spotkanie ostródzka drużyna rozegra 10 kwietnia. Na wyjeździe zmierzy się z Błękitnymi Stargard.