03.04.2021

Kolejna wpadka Constractu Lubawa

Constract Lubawa przegrał na wyjeździe 2-4 (1-1) z walczącą o utrzymanie w Futsal Ekstraklasie drużyną Fit-Morning Gredar Brzeg. Wicemistrzowie Polski na sześć kolejek przed zakończeniem sezonu spadli na trzecie miejsce w tabeli. Do lidera tracą już czternaście punktów.

Wynik spotkania jest sporym zaskoczeniem. Zdawało się, że lubawianie kryzys mają już za sobą. Po trzech kolejnych porażkach (dwóch w lidze i jednej w Pucharze Polski) przełamali się przed tygodniem pokując we własnej hali zdecydowanie 7-1 (4-0) Red Devils Chojnice.

Także mecz w Brzegu rozpoczął się po ich myśli. W ósmej minucie wynik otworzył Janusz Okuniewski - strzelając swoją pierwszą bramkę w Futsal Ekstraklasie. Ale chwilę później piłkę do własnej bramki skierował Pedro Pereira. Na przerwę obie ekipy schodziły remisując 1-1.

Decydujące okazało się ostatnie dziesięć minut meczu. Kolejno w 31. i 33. minucie na listę strzelców wpisali się Paweł Boczarski i Michał Grochowski i gospodarze wyszli na prowdzenia 3-1. Tuż przed końcem trafiali jeszce: Kamil Kucharski i Tomasz Kriezel, który zmniejszył jedynie rozmiary porażki Constractu na 2-4.

Fit-Morning Gredar Brzeg - Constract Lubawa 4-2 (1-1)
Pedro Pereira 11' (samobójcza), Paweł Boczarski 31', Michał Grochowski 33', Kamil Kucharski 40' - Janusz Okuniewski 8', Tomasz Kriezel 40'

Porażka Constractu przy zwycięstwie Piasta Gliwice oznacza spadek z drugiej na trzecią pozycję w tabeli Futsal Ekstraklasy. Kolejne spotkanie lubawianie rozegrają 10 kwietnia. We własnej hali podejmą GI Malepszy Futsal Leszno.