10.04.2021

Zwycięski debiut trenera. Stomil wygrał z Bełchatowem

Stomil Olsztyn wygrał na wyjeździe 3-2 (2-0) z GKS-em Bełchatów i zakończył fatalną serię czterech kolejnych przegranych spotkań. Mecz z ostatnią drużyną tabeli Fortuna 1 Ligi był debiutem Piotra Klepczarka w roli trenera "Dumy Warmii". Zadziałał efekt "nowej miotły".

Trener Piotr Klepczarek zaskoczył właściwie tylko jedną zmianą w składzie. Dał szansę debiutu w Fortuna 1 Lidze Jakubowi Mysiorskiemu, który niedawno został włączony do pierwszej drużyny Stomilu. A ten... odwdzięczył mu się bramką. Wcześniej jednak wynik spotkania w Bełchatowie otworzył Koki Hinokio. W siódmej minucie Japończyk przejął piłkę na środku boiska i znakomity rajd zakończył precyzyjnym strzałem zza pola karnego. Do przerwy "Duma Warmii" prowadziła 2-0. Widać było bardzo, że gościom zależy na przełamaniu. Byli bardzo aktywni i wywierali presję na rywalu.

Niestety druga połowa rozpoczęła się od trafienia GKS-u. Szybką akcję golem zakończył Valērijs Šabala. To przywróciło wiarę w szeregach gospodarzy. Zaczęli przejmować inicjatywę i po kolejnych 20 minutach wyrównali. Na 2-2 z rzutu karnego trafił Damian Hilbrycht. Ostatnie słowo należało jednak do olsztyńskiej drużyny. Zwycięstwo dało jej trafienie Sama Van Huffela.

Warto dodać, że wcześniej sędzia pokazał czerwoną kartkę trenerowi Stomilu. Piotr Klepczarek nie zgadadzał się z jego decyzjami i głośno wyrażał swoje opinie.

"Chciałem pogratulować zawodnikom. W całym mikrocyklu przed meczem dali z siebie sto procent i pokazali to samo na boisku. Zrealizowaliśmy to, co sobie założyliśmy. W meczu było wszystko. Była dramaturgia, piękne akcje, bramki. W drugiej połowie gospodarze trochę napędzili nam stracha, ale dobrze zareagowaliśmy" - podsumował szkoleniowiec "biało-niebieskich".

Posłuchajcie też, jak spotkanie podsumował Damian Byrtek.

10 kwietnia 2021 - Bełchatów (GIEKSA Arena)
GKS Bełchatów - Stomil Olsztyn 2-3 (0-2)
Valērijs Šabala 47', Damian Hilbrycht 65' (karny) - Koki Hinokio 7', Jakub Mysiorski 26', Sam van Huffel 83'

Bełchatów: Leonid Otczenaszenko - Marcin Sierczyński (46' Dawid Flaszka), Mateusz Bartków, Mariusz Magiera, Mateusz Szymorek - Jakub Bator, Maciej Koziara (85' Kacper Sionkowski), Damian Hilbrycht (85' Michał Pawlik), Maciej Mas (46' Patryk Winsztal), Waldemar Gancarczyk - Valērijs Šabala.

Stomil: Michał Leszczyński - Janusz Bucholc, Damian Byrtek, Rafał Remisz, Jurich Carolina - Damian Sierant (78' Grzegorz Kuświk), Sam van Huffel (90' Jakub Mosakowski), Mateusz Skrzypczak (78' Jakub Tecław), Jakub Mysiorski (54' Adrian Szczutowski), Koki Hinokio - Wojciech Łuczak (90' Hubert Szramka).

Żółte kartki: Mas, Magiera - Remisz, Van Huffel.

Stomil Olsztyn wciąż zajmuje czternaste miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi. O kolejne punkty powalczy także na wyjeździe. W sobotę 17 kwietnia zmierzy się z beniaminkiem rozgrywek Resovią Rzeszów.