11.04.2021

Sokół nie wykorzystał szansy na krok w stronę baraży

Pod dwóch kolejnych wygranych meczach o punkty, Sokół Ostróda przegrał na wyjeździe 1-3 (1-0) z niżej notowanymi Błękitnymi Stargard. Drużynie prowadzonej przez Piotra Jacka nie udało się zatem podtrzymać dobrej serii i włączyć się w walkę o miejsce gwarantujące grę w barażach o awans do Fortuna 1 Ligi.

Kibice w Ostródzie liczyli, że Sokołowi uda się kontynuować serię kolejnych wygranych spotkań w II lidze. Beniaminek najpierw pokonał na wyjeździe 3-2 Pogoń Siedlce. Później na własnym boisku był także lepszy w derbach z Olimpią Elbląg (2-1).

Mecz w Stargardzie rozpoczął się po myśli gości. Już w trzeciej minucie bramkę strzelił Krzysztof Wicki. I wydawało się, że kolejne gole są tylko kwestią czasu. Brakowało jednak skuteczności. Również po przerwie to Sokół dominował na boisku. Jednak bramki strzelali już tylko Błękitni. W 67. minucie wyrównał Dawid Polkowski. A tuż przed końcem meczu zwycięstwo gospodarzom zapewnili Michał Cywiński i Damian Niedojad.

"W pierwszej połowie powinniśmy załatwić sprawę. Sytuacje ku temu były. Natomiast myśleliśmy, że będzie tak łatwo do końca... A tak nigdy nie jest. W drugiej połowie przeciwnik gonił wynik i wyszedł bardziej zdeterminowany. Największym problemem jest to, że w dużym stopniu to my pomagamy rywalom" - mówił po meczu trener Sokoła Piotr Jacek.

10 kwietnia 2021 - Stargard (Miejski Stadion Piłkarski)
Błękitni Stargard - Sokół Ostróda 3-1 (0-1)
Dawid Polkowski 67', Michał Cywiński 89', Damian Niedojad 90' - Krzysztof Wicki 3'

Błękitni: Dominik Sasiak - Jan Andrzejewski, Jakub Ostrowski, Daniel Wajsak, Bartłomiej Mruk (64' Bartosz Sitkowski) - Mateusz Bochnak, Hubert Krawczun (46' Damian Niedojad), Dawid Polkowski, Michał Cywiński, Bartosz Boniecki (46' Tomasz Kaczmarek) - Kamil Walków.

Sokół: Błażej Niezgoda - Wojciech Mazurowski, Karol Żwir, Karol Turek - Michał Zimmer, Kamil Zalewski (90' Adam Dobosz), Jakub Czajkowski, Krzysztof Wicki (46' Sebastian Rugowski), Tomasz Gajda - Dawid Wolny, Rafał Siemaszko (65' Wojciech Kalinowski).

Żółte kartki: Boniecki, Mruk, Sasiak, Walków, Bochnak - Siemaszko, Żwir, Zimmer, Mazurowski.

Kolejne spotkanie Sokół rozegra już w środę 14 kwietnia. O 18:00 na własnym boisku podejmie Skrę Częstochowa. Ostródzianie w tabeli II zajmują dziewiąte miejsce.