17.04.2021

Stomil przegrał w Rzeszowie

Po bardzo słabej grze Stomil Olsztyn przegrał na wyjeździe 0-1 (0-0) z Resovią Rzeszów. Zwycięską bramkę dla gospodarzy z rzutu wolnego w końcówce meczu strzelił Bartosz Jaroch. A podopieczni Piotra Klepczarka byli nieporadni, często tracąc piłkę i nie potrafiąc postawić się słabemu rywalowi.

Mecz z beniaminkiem Fortuna 1 Ligi był znakomitą okazją dla Stomilu na kolejne zwycięstwo. Przypomnijmy, że "biało-niebiescy" w debiucie Piotra Klepczarka w roli pierwszego trenera drużyny wygrali na wyjeździe 3-2 z GKS-em Bełchatów. Resovia zajmowała w tabeli miejsce tuż za "Dumą Warmii".

W pierwszej połowie bliżej objęcia prowadzenia byli olsztynianie. Strzał Wojciecha Łuczaka z rzutu wolnego zatrzymał się jednak na poprzeczce. Ten sam zawodnik miał swoją szasnę także po przerwie. Ale także jej nie wykorzystał. W końcówce gospodarze poczuli, że mimo przeciętnej gry, mogą pokusić się o zwycięstwo. I dopięli swego. Na pięć minut przed końcem przed polem karnym faulowany był jeden z zawodników rzeszowskiej drużyny. A rzut wolny na bramkę zamienił Bartosz Jaroch.

"Przegrywamy mecz tak naprawdę na własne życzenie i to najbardziej boli. Nie można odmówić zawodnikom zaangażowania, walki. Boisko nie pozwalało na finezję. Był to mecz walki a nam zabrakło konsekwencji" - podsumował Sylwester Wyłupski, który na ławce trenereskiej zastąpił zawieszonego za czerwoną kartkę Piotra Klepczarka.

17 kwietnia 2021 - Rzeszów (stadion Resovii)
Resovia Rzeszów - Stomil Olsztyn 1-0 (0-0)
Bartosz Jaroch 85'

Resovia: Karol Dybowski - Bartosz Jaroch, Nemanja Marković, Dawid Kubowicz, Kamil Słaby - Rafał Mikulec (70' Kamil Antonik), Josip Šoljić, Bartłomiej Wasiluk (70' Maksymilian Hebel), Radosław Adamski (58' Cezary Demianiuk) - Karol Twardowski (58' Bartłomiej Kiełbasa), Jakub Wróbel (83' Przemysław Zdybowicz).

Stomil: Michał Leszczyński - Janusz Bucholc, Damian Byrtek, Rafał Remisz, Jurich Carolina - Damian Sierant, Sam van Huffel, Mateusz Skrzypczak (80' Jakub Tecław), Wojciech Łuczak, Hubert Szramka (46' Adrian Szczutowski) - Jakub Mysiorski (69' Grzegorz Kuświk).

Żółte kartki: Jaroch - Van Huffel, Byrtek.

Stomil wciąż zajmuje czternaste miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi. O przełamanie olsztynianie powalczą w niedzielę 25 kwietnia na wyjeździe z Arką Gdynia.