28.04.2021

Constract pokonał Mistrza Polski!

Constract Lubawa wygrał we własnej hali 4-1 (2-0) z Rekordem Bielsko-Biała i umocnił się na drugiej pozycji w tabeli Futsal Ekstraklasy. To dopiero druga porażka Mistrzów Polski w obecnym sezonie. A dla drużyny prowadzonej przez Dawida Grubalskiego sygnał, że są do ogrania.

Dobra i skuteczna gra w obronie oraz umiejętność wykorzystania sytuacji pod bramką rywala - to przepis na sukces w spotkaniu z najlepszą drużyną poprzedniego i obecnego sezonu. Rekord już kilka dni temu świętował obronę tytułu mistrzowskiego. Ale drużyna z Lubawy chciała pokazać, że nie jest słabsza od najlepszej drużyny Futsal Ekstraklasy.

Wynik meczu już w trzeciej minucie otworzył Pedrinho. Ograł dwóch rywali i wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem gości. W pierwszej połowie na listę strzelców wpisał się także Ique. Trafił do bramki bezpośrednio z rzutu wolnego. Po zmianie stron Constract nie zamierzał tylko bronić prowadzenia. Pedro Pereira i Tomasz Lutecki dorzucili dwa kolejne gole. A Rekord odpowiedział tylko honorowym trafieniem Matheusa.

"Na pewno nasza mobilizacja była dużo większa. Ale Rekord nie odpuszczał. Grał bardzo agresywanie. Praktycznie nie było widać tego, że już mogą świętować mistrzostwo. Mecz był na pewno bardzo fajny. Bardzo dobra pierwsza połowa w naszym wykonaniu - super spełnialiśmy swoje założenia. Rekord miał mało sytuacji i w tym momencie dużo wiary z nich zeszło. W drugiej połowie troszkę przycisnęli. Ale determinacją i wolą walki wygraliśmy w pełni zasłużenie" - podsumował trener Constractu Dawid Grubalski.

Wojtek Miśkiewicz rozmawiał także z zawodnikami lubawskiej drużyny - Sebastianem Grubalskim i Tomaszem Luteckim. Posłuchajcie!

Constract Lubawa - Rekord Bielsko-Biała 4-1 (2-0)