Aktualności
30.04.2021

Warmia zrobiła swoje. Teraz czeka w Olsztynie na MKS Grudziądz

Warmia Energa Olsztyn wygrała na wyjeździe 34:25 (17:15) z SMS-em ZPRP Kwidzyn i awansowała na pierwsze miejsce w tabeli grupy A pierwszej ligi piłki ręcznej. Ma jednak rozegrane o jedno spotkanie więcej od drugiego MKS-u Grudziądz. Obie drużyny zmierzą się w Hali Urania 8 maja.

Było to już drugie kolejne zwycięstwo drużyny prowadzonej przez Jarosława Knopika. Po emocjonującym spotkaniu w Wągrowcu wygranym 24:23 (10:10), tym razem mecz Warmia rozstrzynęła rywalizację dużo wcześniej. Młodzi zawodnicy z Kwidzyna do przerwy dotrzymywali jeszcze kroku olsztynianom. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 17:15. Ale w drugiej goście zagrali lepiej w defensywie i nie pozwolili już na tak wiele SMS-owi.

"Nie baliśmy się o wynik. Ale w pewnych momentach bardzo ambitny zespół z Kwidzyna  postawił nam ciężkie warunki. Trzeba było się skoncentrować - szczególnie w przerwie. Powiedzieliśmy sobie, co jest ważne i po co tutaj przyjechaliśmy. W drugiej połowie na szczęście kontrolowaliśmy mecz. Z tego się cieszymy. Ale na pewno trzeba pogratulować chłopakom z Kwidzyna, bo oni dopiero wchodzą w ten świat piłki ręcznej i ogromne możliwości są przed nimi" - mówił po spotkaniu trener Warmii Jarosław Knopik.

Z Jarosławem Knopikiem rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

 

Warmia Energa Olsztyn awansowała na pierwsze miejsce w tabeli grupy A pierwszej ligi piłki ręcznej. Zrównała się punktami z MKS-em Grudziądz, który rozegrał jednak do tej pory jedno spotkanie mniej. Obie drużyny zmierzą się z sobą już 8 maja w Hali Urania.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: