02.05.2021

Sokół znów przegrał. Powalczy jeszcze o baraże?

Po dwóch kolejnych porażkach - 0-2 (0-0) na wyjeździe z KKS-em Kalisz oraz 0-1 (0-0) na własnym boisku z Wigrami Suwałki - Sokół Ostróda spadł na dziesiąte miejsce w tabeli II ligi. Czy podopieczni Piotra Jacka włączą się jeszcze w walkę o awans do Fortuna 1 Ligi?

Oba spotkania miały podobny przebieg. Po pierwszej, obiecującej połowie, przyszła druga, w której Sokół tracił bramki. W Kaliszu dwie, w Ostródzie tylko jedną.  Wigry na prowadzenie w 69. minucie wyprowadził Paweł Gierach. Ale w sobotę to gospodarze mieli sporą przewagę. Jednak nie byli w stanie przełożyć jej na choćby jedno trafienie. A o porażce zadectdował... gol stracony w podobny sposób jak kilka dni wcześniej.

"Mecz był wyrównany i toczył się głównie w środkowych strefach boiska. Jedna i druga drużyna bardziej skupiała się na tym, żeby rozwiązać to jedną akcją. W pierwszej połowie częściej byliśmy przy piłce. Natomiast w drugiej gra się wyrównała. Najsmutniejsze jest to, że kolejny raz tracimy bramkę z dystansu mając przewagę liczebną w obronie. W tym elemencie musimy się poprawić" - mówił trener Sokoła Piotr Jacek.

A jak sobotni mecz ocenił szkoleniowiec Wigier Suwałki - Dawid Szulczek?