Aktualności
10.06.2021

Jan Król na dwa lata w Indykpolu AZS Olsztyn

Indykpol AZS Olsztyn ogłosił kolejny transfer. Do akademików dołączy Jan Król. Umowa 31-letniego atakującego z kortowskim klubem będzie obowiązywała przez dwa sezony. W poprzednich dwóch był zawodnikiem Vervy Warszawa Orlen Paliwa.

Jan Król urodził się 23 sierpnia 1989 roku w Sochaczewie. Pierwsze kroki w siatkówce stawiał w warszawskim Metrze, z którym w 2005 roku wywalczył tytuł Mistrza Polski Kadetów, a rok później brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów. Później uczęszczał do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale. Seniorską przygodę rozpoczynał natomiast w BBTS-ie Bielsko-Biała. Na PlusLigowych parkietach zadebiutował w 2009 roku w barwach AZS Politechniki Warszawskiej. W kolejnych latach reprezentował Fart Kielce, Pekpol Ostrołęka i MKS Będzin.

Następnie postanowił spróbować swoich sił za granicą. Po sezonie spędzonym w niemieckim CV Mitteldeutschland, na chwilę wrócił do Polski, a dokładniej do GKS-u Katowice, z którym wywalczył Mistrzostwo I ligi (2016). Potem wyemigrował do Austrii (Hypo Tirol Innsbruck oraz SK Posojilnica Aich/Dob – dwa razy Mistrzostwo Austrii) oraz Rumunii (CSA Steaua București). W 2019 roku związał się z Chrobrym Głogów. A ostatnie dwa sezony spędził w Vervie Warszawa Orlen Paliwa, z którą niedawno wywalczył brązowy medal PlusLigi.

Jan Król był także młodzieżowym reprezentantem Polski. A z reprezentacją kadetów sięgnął po złoty medal turnieju EEVZA w 2006 roku. Rok później cieszył się ze srebra Mistrzostw Europy kadetów. Brał także udział w Mistrzostwach Świata kadetów (2007) oraz Mistrzostwach Świata juniorów (2009).

"Kiedyś miałem już kontakt z prezesem Tomaszem Jankowskim, lecz wtedy nie doszliśmy do porozumienia" - mówi Jan Król. "Teraz udało się i cieszę się, że w końcu jestem w Olsztynie. Jest to bardzo fajnie miasto, tutaj przyjechałem na swój pierwszy obóz siatkarski z UKS Metro Warszawa. Wracam więc do miejsca, w którym, w pewnym stopniu zaczęła się moja siatkarska przygoda." I dodaje: "Chciałbym grać jak najwięcej, aby drużyna wygrywała kolejne spotkania. Mam nadzieję, że będziemy cieszyć naszą grą kibiców, którzy będą wracać do hal. Wierzę w sukces Indykpolu AZS Olsztyn w tym sezonie!"

Z Janem Królem rozmawiał Mateusz Lewandowski. Posłuchajcie!

"Bardzo cieszę się z podpisania umowy z Janem Królem. Jest to kolejna, dwuletnia umowa z doświadczonym zawodnikiem, który pokazał się z bardzo dobrej strony w minionym sezonie PlusLigi" – podkreśla Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA.

Umowa zawodnika z olsztyńskim klubem będzie obowiązywała przez dwa lata.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: