12.06.2021

Sokół pokazał charakter w ostatnim meczu sezonu

Sokół Ostróda wygrał na własnym boisku 3-2 (1-1) z GKS-em Katowice. Gospodarze dwukrotnie musieli odrabiać straty, ale pokazali charakter i pokonali rywali, którzy byli już pewni awansu do Fortuna 1 Ligi. Drużyna prowadzona przez Piotra Jacka zakończyła swój debiutancki sezon w II lidze na jedenastym miejscu w tabeli.

GKS już przed ostatnią kolejką był pewny awansu. Jednak chciał zakończyć sezon dobrym wynikiem. I już w trzeciej minucie na prowadzenie gości wyprowadził Arkadiusz Woźniak. Choć katowiczanie przeważali, częściej dochodzili do sytuacji bramkowych, Sokołowi udało się wyrównać za sprawą swojego najskuteczniejszego zawodnika. Dawid Wolny świetnie uderzył z rzutu... wolnego. Do przerwy wynik się już nie zmienił. Było 1-1.

Ale już na początku drugiej połowy rywale ponownie cieszyli się z gola. Fantastycznym strzałem z dystansu popisał się Adrian Błąd. To nie podcięło skrzydeł gospodarzom. Koniecznie chcieli dać radość kibicom. I udało im się. Adam Dobosz i Karol Żwir pokonali Patryka Królczyka i zapewnili swojemu zespołowi zwycięstwo.

"To był prestiżowy mecz. Obie drużyny osiągnęły swoje cele. Byliśmy spokojni, dlatego gra była taka radosna. Niech te trzy punkty dadzą mocnego kopniaka zawodnikom na nowy sezon" - podsumował trener Sokoła Piotr Jacek.

Posłuchajcie też jak ostatni mecz i cały sezon podsumował Dawid Wolny.

12 czerwca 2021 - Ostróda (Stadion Miejski)
Sokół Ostróda - GKS Katowice 3-2 (1-1)
Dawid Wolny 29', Adam Dobosz 66', Karol Żwir 73' - Arkadiusz Woźniak 3', Adrian Błąd 49

Sokół: Błażej Niezgoda - Paweł Brzuzy (77' Sebastian Rugowski), Karol Żwir, Krzysztof Wicki, Michał Maj, Adam Dobosz - Michał Zimmer, Dominik Więcek (90' Łukasz Mozler), Kamil Zalewski - Rafał Siemaszko (65' Jakub Czajkowski), Dawid Wolny (66' Piotr Okuniewicz).

Katowice: Patryk Królczyk - Patryk Grychtolik, Arkadiusz Jędrych, Grzegorz Janiszewski (79' Mateusz Broda), Danian Pawłas - Krystian Sanocki, Rafał Figiel (79' Zbigniew Wojciechowski), Marcin Urynowicz (65' Michał Gałecki), Adrian Błąd (66' Grzegorz Rogala), Dominik Kościelniak - Arkadiusz Woźniak (46' Patryk Szwedzik).

Żółte kartki: Dobosz - Pawłas, Urynowicz, Broda.

Sokół Ostróda zakończył swój pierwszy sezon w II lidze na jedenastym miejscu w tabeli. Wygrał 14 spotkań, 4 zremisował i 18 przegrał. Warto też podkreślić, że drugie miejsce w klasyfikacji strzelców zajął Dawid Wolny. Zdobył 20 bramek. Zapewne za moment zmieni klub. Już pytają o niego drużyny z Fortuna 1 Ligi a nawet Ekstraklasy.

Teraz przed piłkarzami kilka tygodni przerwy. Kolejny mecz rozegrają 4 sierpnia. W rundzie wstępnej Pucharu Polski zmierzą się na własnym boisku z Błękitnymi Stargard.