Aktualności
18.09.2021

Forma akademików jeszcze niestabilna

Indykpol AZS Olsztyn zajął trzecie miejsce w XII Memoriale Józefa Gajewskiego w Suwałkach. Akademicy w półfinale przegrali 0:3 (22:25, 17:25, 28:30) z Treflem Gdańsk. Drugiego dnia okazali się natomiast lepsi od ukraińskiej drużyny Barkom Kazhany Lwów. Wygrali 3:1 (25:17, 25:23, 18:25, 25:22).

Choć do startu nowego sezonu PlusLigi pozostało już niewiele czasu, trudno mówić o stabilnej formie drużyny prowadzonej przez Marco Bonittę. Włoski szkoleniowiec wciąż eksperymentuje w składzie. Jedną z przyczyn jest oczekiwanie na powrót do drużyny z reprezentacyjnych wyjazdów dwóch przyjmujących - Robberta Andringi i Meisama Salehiego.

W piątkowym meczu półfinałowym turnieju w Suwałkach Indykpol AZS Olsztyn zmierzył się z Treflem Gdańsk. Akademicy rozpoczęli w składzie: Jan Firlej na rozegraniu, Taylor Averill i Szymon Jakubiszak na środku, TJ DeFalco oraz Wiktor Janiszewski na przyjęciu, Karol Butryn w ataku i Jędrzej Gruszczyński na pozycji libero. Szybka i zasłużona porażka 0:3 0:3 (22:25, 17:25, 28:30) o wynik słabej gry w przyjęciu i problemów z wykończeniem akcji. Najbliżej wygrania seta olsztynianie byli w ostatniej partii, w której... w przyjęciu pojawił się nominalny atakujący - Jan Król. Mieli nawet kilka punktów przewagi, lecz w końcówce ponownie górą byli gdańszczanie.

W sobotnim spotkaniu o trzecie miejsce rywalem kortowskiej drużyny był ukraiński Barkom Kazhany Lwów. Indykpol rozpoczął w takim samym składzie, jak dzień wcześniej. Siatkarze z UWM zagrywali pewniej - bronili więcej piłek i wykorzystywali kontry. Po dwóch setach wygranych dość łatwo (25:17, 25:22), w  trzecim oddali inicjatywę rywalom, którzy zwyciężyli 25:18. W czwartej i jak się później okazało ostatniej odsłonie meczu, górą byli ponownie akademicy. Wygrali 25:22, a całe spotkanie 3:1 i zajęli trzecie miejsce w XII Memoriale Józefa Gajewskiego w Suwałkach. Najskuteczniejszy na parkiecie był Karol Butryn (zdobył 24 punkty).

"Nasze nastawienie w obu meczach było podobne. Z takim nastawieniem i takim natawieniem nie będziemy wygrywać z drużynami na naszym poziomie. To jest do poprawy. Ale myślę, że będzie ok" - mówił po turnieju Butryn.

Z Karolem Butrynem i Jakubem Ciunajtisem rozmawiał Mateusz Lewandowski. Posłuchajcie!

Ostatnie sparingi przed startem nowego sezonu PlusLigi Indykpol AZS Olsztyn rozegra w kolejny weekend w Nowym Dworze Mazowieckim. Rywalami akademików będą tam: Asseco Resovia Rzeszów, Trefl Gdańsk i niemiecki SWD Powervolleys Duren.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: