08.10.2021

Bolesny sparing Stomilu w Gdańsku

W wyjazdowym spotkaniu sparingowym Stomil Olsztyn przegrał 0-5 (0-3) z wiceliderem tabeli piłkarskiej Ekstraklasy Lechią Gdańsk. Trener Adrian Stawski nie mógł skorzystać ze wszystkich swoich zawodników. "To bardzo dobra lekcja futbolu. Obyśmy tylko wyciągnęli z niej wnioski" - mówił na antenie Radia UWM FM.

Już od pierwszych minut widać było dominację gospodarzy. Lechia, choć nie wybiegła na boisko w najsilniejszym składzie, prezentowała się dużo lepiej od drużyny prowadzonej przez Adriana Stawskiego. Zresztą sam trener Stomilu przyznał po meczu, że jego zawodnicy zmagali się w ostatnich dniach z różnymi problemami. "Zmagamy się z chorobami w zespole. Dzisiaj nie było z nami Fundambu, Żwira. W tygodniu do dyspozycji miałem 13-14 zawodników, bo wielu się poprzeziębiało. I dzisiaj zagrali też osłabieni. Dlatego po meczu dajemy im trzy dni wolnego. Mam nadzieję, że to wyciszymy i we wtorek będę miał do dyspozycji wszystkich zawodników" - mówił na antenie Radia UWM FM szkoleniowiec.

Z powodu urazu nie zagrał Piotr Pyrdoł. Problem z kolanem ma Dawid Smug (za dwa tygodnie będzie do dyspozycji). W Poznaniu do pełnej sprawności wraca natomiast pierwszy bramkarz Krzysztof Bąkowski. "Krzysiek ma stan zapalny przywodziciela. Nie wiadomo od czego. Nie jest to uraz. Pojawia się ból, ale nie jest kontuzjowany. Ten problem ciągnie się od czasów Lecha Poznań. Daliśmy mu teraz tydzień wolnego. Zrezygnował z kadry, żeby to wyciszyć."

Z Adrianem Stawskim rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Wynik spotkania w Gdańsku w 18. minucie otworzył Kacper Sezonienko. Jeszcze przed przerwą na listę strzelców wpisali się Rafał Pietrzak (z rzutu wolnego) i Omran Haydary. Gospodarze schodzili więc do szatni prowadząc 3-0. Afgański napastnik z kolejnego gola mógł cieszyć się kilkanaście minut po powrocie na boisko. A ostatni cios "Dumie Warmii" zadał bardzo aktywny tego dnia Malijczyk - Bassekou Diabaté.

8 października 2021 - Gdańsk (Stadion Miejski)
Lechia Gdańsk - Stomil Olsztyn 5-0 (3-0)
Kacper Sezonienko 18', Rafał Pietrzak 41', Omran Haydary 44', 57', Bassekou Diabaté 67'

Lechia Gdańsk: Zlatan Alomerović - Mykoła Musolitin (63' Jarosław Kubicki), Michał Nalepa (46' Conrado), Bartosz Kopacz (73' Filip Koperski), Rafał Pietrzak (63' Flávio Paixão) - Omran Haydary (63' İlkay Durmuş), Egzon Kryeziu, Tomasz Makowski, Miłosz Szczepański (63' Marco Terrazzino), Kacper Sezonienko (46' Łukasz Zjawiński) - Bassekou Diabaté.

Stomil Olsztyn: Konrad Syldatk - Filip Szabaciuk (46' Aleksander Pawlak), Jonathan Simba Bwanga (53' Rafał Remisz), Maciej Dampc (68' Beniamin Czajka), Jonatan Straus - Patryk Zych (78' Jakub Banul), Wojciech Reiman (46' Shun Shibata), Jakub Tecław, Filip Wójcik (31' Maciej Spychała), Łukasz Moneta (46' Brian Galach) - Patryk Mikita (63' Damian Ciechanowski).