10.10.2021

Indykpol AZS Olsztyn przegrywa w Bełchatowie po pięciosetowej walce

Indykpol AZS Olsztyn przegrał na wyjeździe 2:3 (16:25, 22:25, 25:23, 25:17, 10:15) z PGE Skrą Bełchatów. Akademicy rozpoczęli mecz drugiej kolejki PlusLigi bardzo źle. Ale z każdym kolejnym setem prezentowali się lepiej. Przełamali gospodarzy, którzy jednak ponownie byli lepsi w tie-breaku.

Po porażce w spotkaniu inaugurującym sezon z Asseco Resovią Rzeszów trener Marco Bonitta dokonał dwóch zmian w wyjściowym składzie. Na rozegraniu pojawił się Karol Jankiewicz a na środku Mateusz Poręba. Mecz rozpoczęli ponadto: Taylor Averill, TJ DeFalco, Robbert Andringa, Karol Butryn i Jędrzej Gruszczyński.

W pierwszych dwóch setach akademicy bardzo źle wypadali w ataku (skuteczność poniżej 30 procent!) i popełniali mnóstwo własnych, niewymuszonych błędów. A gospodarze grali spokojnie. Po wyrównanych pierwszych minutach szybko budowali swoją przewagę i wygrywali kolejno 25:16 i 25:22.

Jednak drużyna z Kortowa z każdą partią prezentowała się lepiej. Także za sprawą zmieninników (m.in. Jana Firleja). Przede wszystkim poprawiła się skuteczność (w czwartym secie ponad 80 procent!). Dobrze zagrywką grali też Robbert Andringa czy Karol Butryn (po 3 asy). Ten drugi był najskuteczniejszym zawodnikiem całego spotkania. Zdobył 25 punktów. Indykpol wygrał 25:23 i 25:17 i doprowadził do tie-breaka.

Ten lepiej ułożył się dla bełchatowian. Szybko zbudowali sobie trzypunktową przewagę i nie oddali jej już do końca. W ostatniej partii zwyciężyli 15:10 a w całym meczu 3:2. Statuetkę MVP otrzymał Aleksander Atanasijevic.

Posłuchajcie, jak spotkanie podsumowali Mateusz Poręba i Karol Butryn. Z zawodnikami rozmawiał Mateusz Lewandowski.

Po dwóch kolejkach nowego sezonu PlusLigi Indykpol AZS Olsztyn zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli. Na koncie ma na razie tylko jeden punkt. O kolejne powalczy w niedzielę 17 października. Akademicy na wyjeździe zmierzą się o 20:30 ze Ślepskiem Malow Suwałki. Transmisja spotkania na antenie Radia UWM FM. Zapraszamy!