16.10.2021

Constract ograł Legię Warszawa

Constract Lubawa pokonał we własnej gali 5-2 (1-1) Legię Warszawa i awansował na drugie miejsce w tabeli Futsal Ekstraklasy. Wicemistrzowie Polski dopiero w drugiej połowie sobotniego meczu udowodnili swoją wyższość nad dobrze spisującym się na początku sezonu beniaminkiem rozgrywek.

Przed sobotnim spotkaniem Constract zajmował trzecie a Legia czwarte miejsce w tabeli najwyższej klasy rozgrywkowej. Beniaminek zaskoczył lubawian dobrą postawą w pierwszej połowie. Warszawianie wyszli na prowadzenie w dziesiątej minucie po bramce Grzegorza Ocha. Tuż przed przerwą wyrównał jednak Barłomiej Piórkowski.

Gospodarze zdominowali natomiast drugą część meczu. Na dwa trafienia Jakuba Raszkowskiego oraz gole Pedrinho i Sebastiana Grubalskiego, goście odpowiedzieli tylko bramką Mariusza Milewskiego. I komplet punktów został w Lubawie.

"Kto był na meczu ten widział, że od początku dominowaliśmy i byliśmy zespołem dużo lepszym. Naszemu bramkarzowi przydarzył się indywidualny błąd i stąd pierwsza bramka dla Legii. Ale tak naprawdę od początku do końca byliśmy zespołem lepiej zorganizowanym i to my ciągle atakowaliśmy" - podkreślał trener lubawian Dawid Grubalski.

Z Dawidem Grubalskim rozmawiał Wojtek Miśkiewicz. Posłuchajcie!

Constract Lubawa - Legia Warszawa 5-2 (1-1)
Bartłomiej Piórkowski 19', Jakub Raszkowski 24', 27', Pedrinho 32', Sebastian Grubalski 38' - Grzegorz Och 10', Mariusz Milewski 38'

Dzięki zwycięstwu z Legią i stracie punktów przez Piasta Gliwice, Constract awansował na pozycję wicelidera tabeli Futsal Ekstraklasy. W najbliższej kolejce - w sobotę 23 października o 16:00 - we własnej hali lubawianie podejmą Dreman Opole Komprachcice, który w niedzielę pokonał lidera i obrońcę tytułu mistrzowskiego - Rekord Bielsko-Biała, dzięki czemu wskoczył na podium.