20.11.2021

Znakomita seria trwa! Indykpol AZS Olsztyn wygrał w Radomiu

Takiej serii kortowska drużyna nie miała od lat. Indykpol AZS Olsztyn wygrał na wyjeździe 3:0 (25:23, 25:23, 25:23) z Cerradem Enea Czarnymi Radom i umocnił się na czwartym miejscu w tabeli PlusLigi. To już szóste kolejne zwycięstwo akademików w obecnym sezonie.

Do Radomia z drużyną pojechał już Marco Bonitta. Przypomnijmy, że włoski szkoleniowiec nie mógł w poprzednim spotkaniu pojawić się w Iławie z powodu choroby, a olsztynian z ławki trenerskiej poprowadził jego asystent Marcin Mierzejewksi. Wciąż do zdrowia wraca natomiast Taylor Averill. Dlatego mecz z Cerradem goście rozpoczęli ponownie w składzie: Jędrzej Gruszczyński, Jan Firlej, Szymon Jakubiszak, Mateusz Poręba, Karol Butryn, Robbert Andringa i Torey DeFalco.

Gospodarze w pierwszym secie bardzo długo dotrzymywali kroku akademikom. Początkowo to oni prowadzili różnicą 1-2 punktów. Ale w końcówce do głosu doszli zawodnicy z Kortowa. W decydującym momencie przełamali rywala i cieszyli się ze zwycięstwa 25:23. Identycznym rezulatatem zakończyła się też druga partia. Choć akurat w niej Indykpol miał sporą przewagę. Prowadził kolejno 10:6, 14:8 i 17:11. Ale przez chwilowy kryzys gospodarzom udało zbiżyć się na jeden punkt (23:22). Na szczęście - ponownie końcówka należała do olsztynian.

Ich zdecydowanym liderem w Radomiu był Karol Butryn. Tylko w dwóch pierwszych setach zdobył 18 punktów. Kolejne dorzucił jeszcze w trzecim. Ten był ponownie bardzo wyrównany. Lepiej zaczęli go gospodarze. Prowadzili już 8:5. Ale akademicy wyrównali przy stanie 12:12. Cerrad odskoczył jeszcze raz na prowadzenie 17:13 i utrzymywał je do stanu 21:17. Ale radomianie zaczęli się gubić i... goście wyrównali (21:21) a po chwili cieszyli się ze zwycięstwa w tej partii 25:23 a w całym spotkaniu 3:0.

"To na pewno był ciężki mecz. Nie układał się po naszej myśli. W pierwszym i trzecim secie zespół z Radomia nam odskoczył. Na szczęście w końcówkach odało nam się przechylić szalę na naszą korzyść i wywozimy stąd trzy punkty" - mówił MVP spotkania Karol Butryn.

Mateusz Lewandowski rozmawiał także z Janem Firlejem. Posłuchajcie!

Kolejne spotkanie w PlusLidze Indykpol AZS Olsztyn rozegra w niedzielę 28 listopada. W Iławie zmierzy się ze Stalą Nysa. Początek meczu o 17:30 a transmisja oczywiśćie na antenie Radia UWM FM. Zapraszamy!