21.11.2021

KKS Agapit Olsztyn wygrał w Łomiankach

KKS Agapit Olsztyn wygrał na wyjeździe 68:41 (21:7, 14:11, 18:12, 15:11) z SMS-em PZKosz Łomianki i wrócił na podium w tabeli grupy A pierwszej ligi koszykówki kobiet. Drużyna prowadzona przez Tomasza Sztąberskiego bardzo potrzebowała zwycięstwa, ponieważ dwa ostatnie spotkania przegrała.

Prawie miesiąc czekały olsztynianki na kolejną wygraną w lidze. Po niespodziewanej domowej porażce z GTK II Gdynia i wyjazdowej z AZS-em Uniwersytet Gdański w poprzedni weekend KKS Agapit pauzował. Przełamanie przyszło w spotkaniu z najsłabszą drużyną grupy A. SMS PZKosz Łomianki przegrał wszystkie swoje mecze. I także na drużynę Tomasza Sztąberskiego nie miał pomysłu.

Mimo średniej skuteczności, drużyna z Olsztyna była lepsza w każdej z kwart. Najlepiej zaprezentowała się w pierwszej wygranej 21:7. Ale w kolejnych także kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Choć różnica nie była już tak duża (14:11, 18:12, 15:11).

"Wyraźnie wygrana pierwsza kwarta ustawiła to spotkanie. Mogłem dokonać większej rotacji w składzie niż w poprzednich meczach. Kluczem do zwycięstwa była obrona" - podkreślał trener Tomasz Sztąberski. Szkoleniowiec nie mógł skorzystać z kontuzjowanej Kseni Woźniak. Jak się okazuje... zawodniczka prawdopodobnie nie zagra już w tym sezonie. "Nie chcę wyrokować. Ale wszystko wskazuje na to, że Ksenia - jeżeli wróci - to wróci do nas w przyszłym sezonie. Prawdopodobnie czeka ją operacja i długa rehabilitacja..."

Z Tomaszem Sztąberskim rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

SMS PZKosz Łomianki - KKS Agapit Olsztyn 41:68 (7:21, 11:14, 12:18, 11:15)

KKS: Martyna Przeradzka, Joanna Chełchowska (10), Natalia Sobotka (10), Nikola Pałasz, Zuzanna Bałdyga, Alicja Wawrzyniak (21), Patrycja Daliga (15), Ewelina Kitkowska, Karolina Giżyńska (7), Marta Sztąberska (9), Izabela Birkos.

W najbliższej kolejce KKS Agapit Olsztyn zmierzy się w Jezioranach z wiceliderkami tabeli grupy A pierwszej ligi - Iodica TopMarket MKS-em Pruszków. Spotkanie zaplanowano na sobotę 27 listopada o 13:00.