21.11.2021

Stomil zawiódł w Głogowie

Stomil Olsztyn przegrał na wyjeździe 0-2 (0-1) z Chrobrym Głogów i wciąż zajmuje czternaste miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi. Kibice "Dumy Warmii" liczyli na przedłużenie serii kolejnych wygranych spotkań. Po zwycięstwach z Puszczą Niepołomice i Zagłębiem Sosnowiec niestety znów srodze się zawiedli.

Gdyby "biało-niebieskim" udało się wygrać w Głogowie, wyprzedziliby w tabeli kolejne dwie drużyny. I trzeba przyznać, że pierwszej połowie grali w piłkę lepiej od rywali. Bliski szczęścia był m.in. Jakub Tecław, którego uderzenie z 30 metrów zatrzymało się na poprzeczce. W trzydziestej minucie faulowany w polu karnym był Merveille Fundambu. Ale niestety strzał Łukasza Monety obronił Rafał Leszczyński. Warto podkreślić, że to już czwarty rzut karny zmarnowany brzez Stomil w tym sezonie...

A niewykorzystane sytuacje się mszczą. Pierwszą bramkę sprezentował gospodarzom Beniamin Czajka. Próbował wybić piłkę po wrzutce w pole karne, ale ta trafiła pod nogi Huberta Turskiego, który otworzył wynik spotkania. W drugiej połowie pięknym strzałem z dystansu w okienko bramki Krzysztofa Bąkowskiego popisał się Dominik Piła. A Stomil? Już się nie podniósł... Po przerwie prezentował się zdecydowanie gorzej i niczym nie zagroził Chrobremu. A mógł przegrać jeszcze wyżej, lecz pewnie między słupkami interweniował Bąkowski.

Posłuchajcie, jak niedzielny mecz podsumowali trenerzy obu drużyn: Adrian Stawski i Ivan Djurdjevic.

21 listopada 2021 - Głogów (stadion GOS)
Chrobry Głogów - Stomil Olsztyn 2-0 (1-0)
Hubert Turski 34', Dominik Piła 69'

Chrobry: Rafał Leszczyński - Marcel Ziemann, Maksym Iwanowicz, Mavroudís Bougaḯdis, Dominik Piła (86' Eryk Pieczarka) - Mateusz Bochnak (74' Tomasz Cywka), Jaka Kolenc, Michał Rzuchowski (64' Robert Mandrysz), Mikołaj Lebedyński, Dominik Dziąbek (46' Michał Ilków-Gołąb) - Hubert Turski (86' Mateusz Machaj).

Stomil: Krzysztof Bąkowski - Rafał Remisz, Jonathan Simba Bwanga, Beniamin Czajka, Maciej Dampc - Karol Żwir (75' Hubert Szramka), Jakub Tecław (67' Maciej Spychała), Wojciech Reiman (84' Patryk Zych), Merveille Fundambu, Łukasz Moneta - Patryk Mikita.

Żółta kartka: Dampc.

W tym roku kalendarzowym Stomil Olsztyn rozegra jeszcze dwa mecze ligowe. W najbliższą sobotę 27 listopada o 18:00 na własnym boisku zmierzy się z GKS-em Jastrzębie. Natomiast 5 grudnia o punkty powalczy na wyjeździe z Arką Gdynia.