05.12.2021

Stomil Olsztyn i Sokół Ostróda przezimują w strefie spadkowej

W swoim ostatnim tegorocznym meczu ligowym Stomil Olsztyn przegrał na wyjeździe 0-6 (0-1) z Arką Gdynia i przezimuje w strefie spadkowej Fortuna 1 Ligi. Tabelę piłkarskiej II ligi nadal zamyka natomiast Sokół Ostróda. Drużyna prowadzona przez Huberta Błaszczaka niespodziewanie wygrała 2-1 (2-0) z KKS-em Kalisz.

"Duma Warmii" wróciła do rywalizacji o ligowe punkty po dwutygodniowej przerwie. Mecz poprzedniej kolejki z GKS-em Jastrzębie został przełożony na wiosnę. "Biało-niebiescy" chcieli w Gdyni powalczyć o zwycięstwo, by wydostać się ze strefy spadkowej tabeli Fortuna 1 Ligi. Jednak Arka po zmianie trenera gra znów bardzo dobrze. Niedawno awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski (eliminując Zagłębie Lubin). Natomiast w niedzielę zdecydowanie górowała nad Stomilem.

Wynik spotkania w 36. minucie otworzył Michal Marcjanik. A po przerwie gospodarze swoją przewagę udokumentowali jeszcze pięcioma trafieniami: Fabiana Hiszpańskiego, Mateusza Żebrowskiego, Adam Deji i dwukrotnie Marcjanika. Porażka 0-6 to jednak najmniejszy wymiar kary, bo w wielu sytuacjach gości ratował Krzysztof Bąkowski.

Drużyna prowadzona przez Adriana Stawskiego kończy zatem rok w fatalny stylu i przezimuje w strefie spadkowej Fortuna 1 Ligi. W tabeli zajmuje obecnie szesnaste miejsce (5 zwycięstw, 1 remis, 13 porażek).

5 grudnia 2021 - Gdynia (Stadion Miejski)
Arka Gdynia - Stomil Olsztyn 6-0 (1-0)
Michał Marcjanik 36', 72', 89', Fabian Hiszpański 48', Mateusz Żebrowski 58', Adam Deja 69'

Arka: Daniel Kajzer - Fabian Hiszpański, Michał Marcjanik, Martin Dobrotka, Luis Valcarce - Mateusz Stępień (85' Kacper Skóra), Sebastian Milewski, Michał Bednarski (85' Jerzy Tomal), Christian Alemán (64' Adam Deja), Mateusz Żebrowski (71' Artur Siemaszko) - Karol Czubak (85' Maciej Rosołek).

Stomil: Krzysztof Bąkowski - Rafał Remisz, Jonathan Simba Bwanga, Maciej Dampc, Jonatan Straus - Karol Żwir (64' Piotr Pyrdoł), Wojciech Reiman (64' Maciej Spychała), Jakub Tecław (83' Jakub Banul), Merveille Fundambu (59' Hubert Szramka), Łukasz Moneta (83' Patryk Zych) - Patryk Mikita.

żółte kartki: Bwanga, Dampc, Remisz.

Z dobrej strony na koniec roku zaprezentowali się piłkarze drugoligowego Sokoła. Niespodziewanie wygrali na wyjeździe 2-1 (2-0) z KKS-em Kalisz. Obie bramki zdobył w pierszej połowie... obrońca Mateusz Bondarenko. Gospodarze odpowiedzieli po przerwie trafieniem Mateusza Majewskiego.

Zwycięstwo nie poprawiło znacząco sytuacji ostródzkiej drużyny. Wciąż jest ostatnia w tabeli. Ale... dystans do rywali się zmniejszył. Jeśli piłkarze solidnie przepracują zimę, mogą jeszcze powalczyć o utrzymanie.

4 grudnia 2021 - Kalisz (Stadion Miejski przy ul. Łódzkiej)
KKS 1925 Kalisz - Sokół Ostróda 1-2 (0-2)
Mateusz Majewski 53' - Mateusz Bondarenko 27', 43'

KKS 1925: Maciej Krakowiak - Nikodem Zawistowski (83' Bartłomiej Putno), Mateusz Gawlik, Filip Kendzia (46' Bartosz Gęsior), Mateusz Mączyński (86' Marcin Radzewicz), Daniel Kamiński (46' Mateusz Wysokiński) - Piotr Giel, Adrian Łuszkiewicz, Michał Borecki (90' Andrzej Kaszuba), Kamil Koczy - Mateusz Majewski.

Sokół: Marcin Staniszewski - Szymon Dowgiałło, Jan Klimek, Mateusz Bondarenko, Filip Dymerski - Patryk Skórecki (90' Maksymilian Sobolewski), Jan Flak, Ernest Dzięcioł, Dominik Stępień, Gian Mendez (83' Ernest Słupski) - Jakub Żyznowski (68' Filip Michalski).

Żółte kartki: Koczy, Majewski, Gęsior, Putno - Bondarenko, Dzięcioł, Żyznowski, Staniszewski, Flak.