06.12.2021

Popis skuteczności Constractu Lubawa

Constract Lubawa wygrał we własnej hali 8:2 (2:1) z Red Dragons Pniewy i wciąż zajmuje trzecie miejsce w tabeli Futsal Ekstraklasy. Drużyna prowadzona przez Dawida Grubalskiego podbudowana tym zwycięstwem przygotowuje się już do wyjazdowego starcia z wiceliderem - Piastem Gliwce.

Wynik meczu wskazuje, że lubawianie mieli wszystko pod kontrolą. Jednak swoją przewagę udokumentowali dopiero w drugiej połowie. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Mykyta Storozhuk. Po jego bramce w czwartej minucie goście prowadzili 1:0. Jeszcze przed przerwą Constract wyszedł na prowadzenie. Najpierw wyrównał najskuteczniejszy zawodnik obecnego sezonu Futsal Ekstraklasy Jakub Raszkowski, a chwilę później na 2:1 trafił Luan.

W drugiej połowie gospodarze jeszcze sześciokrotnie trafiali do bramki rywala. Hat-trickiem popisał się Lucas a po jednym golu dorzucili Pedrinho, ponownie Jakub Raszkowski i Sebastian Grubalski. Drużyna z Wielkopolski odpowiedziała w końcówce bramką Piotra Błaszyka.

"Szybko straciliśmy dość kuriozalną bramkę z połowy boiska (po rykoszecie). Ale czuliśmy, że dobrze weszliśmy w mecz i mamy na ten mecz pomysł. Dalej robiliśmy swoje. Z minuty na minutę rywal musiał więcej ryzykować, także te przestrzenie się bardziej otwierały" - mówi trener Constractu Dawid Grubalski.

Z Dawidem Grubalskim rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Constract Lubawa – Red Dragons Pniewy 8:2 (2:1)
Jakub Raszkowski 12', 33', Luan 14', Lucas 26', 36', 39', Pedrinho 32', Sebastian Grubalski 37' – Mykyta Storozhuk 4', Piotr Błaszyk 39'.

Teraz przed Constractem jedno z ważniejszych spotkań tego sezonu. W niedzielę 12 grudnia o 12:00 lubawianie zmierza się na wyjeździe z wiceliderem tabeli Futsal Ekstraklasy - Piastem Gliwice. Do śląskiej drużyny tracą obecnie cztery punkty.