11.12.2021

Warmia już prawie na dnie tabeli Ligi Centralnej

Warmia Energa Olsztyn przegrała na wyjeździe 23:24 (12:8) z Miedzią Legnica i spadła na trzynaste miejsce w tabeli Ligi Centralnej piłki ręcznej. To już dziewiąta porażka olsztyńskiej drużyny w obecnym sezonie! Czy uda się jej utrzymać na tym szczeblu rozgrywkowym?

Można postawić jeszcze jedno pytanie. Czy zwonienie Jarosława Knopika było dobrą decyzją? Warmia nie gra lepiej. Od czasu rozstania ze szkoleniowcem odniosła tylko jedno ligowe zwycięstwo (pod wodzą tymczasowego trenera - Marcina Malewskiego). W połowie listopada w klubie pojawił się Igor Stankiewicz i... jeszcze nie wygrał żadnego meczu.

W Legnicy olsztynianie dobrze zaprezentowali się tylko w pierwszej połowie. Wygrali ją 12:8. Ale po przerwie zaczęli tracić przewagę. Gospodarze wyrównali przy stanie 17:17 a później wyszli na prowadzenie 20:18. Końcówka była już bardzo wyrównana. Choć lepiej byłoby napisał, że był to popis nieskuteczności obu ekip. Jedną bramkę więcej rzuciła Miedź i cieszyła się ze zwycięstwa 24:23. Autorem decydującego trafienia - na 3 sekundy przed syreną kończącą mecz - był Kacper Bogudziński.

Najskuteczniejszymi zawodnikami Warmii byli: Dawid Reichel (8 bramek) i Adrian Gruszczyński (5).

Z Igorem Stankiewiczem rozmawiał Wojtek Miśkiewicz. Posłuchajcie!

MSPR Siódemka Miedź Huras Legnica - Warmia Energa Olsztyn 24:23 (8:12)

Warmia Energa Olsztyn: Daniel Makowski - Dawid Reichel (8), Marcin Laskowski, Dominik Stępień (1) , Damian Didyk (2), Mateusz Kopyciński (3), Michał Sikorski (2) Jakub Zemełka (1), Adrian Gruszczyński (5), Marcin Malewski (1), Jakub Kozłowski.