12.12.2021

KKS Agapit Olsztyn znów pnie się w górę tabeli

KKS Agapit Olsztyn wygrał na wyjeździe 83:56 (22:6, 19:21, 16:16, 26:13) z UKS-em Basket SMS Aleksandrów Łódzki i awansował na piąte miejsce w tabeli grupy A pierwszej ligi koszykówki kobiet. To już siódme zwycięstwo drużyny Tomasza Sztąberskiego w obecnym sezonie.

Olsztynianki już w pierwszej kwarcie pokazały się ze świetnej strony. Po pięciu minutach prowadziły 13:2 a później jeszcze bardziej odskoczyły rywalkom (22:6). Druga i trzecia kwarta były natomiast wyrównane (19:21. 16:16). W ostatniej KKS ponownie przycisnął rywalki i zwyciężył 26:13 a w całym spotkaniu 83:56.

Warto dodać, że to drugi z rzędu mecz wygrany z tak dużą przewagą przez drużynę Tomasza Sztąberskiego. Tydzień wcześniej w Jezioranach pokonała 92:66 MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski.

Posłuchajcie ja mecz podsumował Tomasz Sztąberski. Ze szkoleniowcem KKS-u rozmawiał Wojtek Miśkiewicz.

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - KKS Agapit Olsztyn 56:83 (6:22, 21:19, 16:16, 13:26)

KKS: Lena Dyjak (3), Martyna Przeradzka (3), Joanna Chełchowska (17), Natalia Sobotka (5), Nikola Pałasz, Zuzanna Bałdyga, Alicja Wawrzyniak (22), Patrycja Daliga (13), Ewelina Kitkowska (2), Karolina Giżyńska (3), Marta Sztąberska (17).

W tym roku kalendarzowym KKS rozegra jeszcze dwa ligowe mecze. W najbliższą sobotę 18 grudnia o 13:00 zmierzy się na wyjeździe z AZS UMCS II Lublin. Zaś we wtorek 21 grudnia o 18:00 w Jezioranach podejmie AZS Uniwersytet Warszawski.