12.12.2021

Kolejna ligowa porażka Szczypiorniaka Olsztyn

Szczypiorniak Olsztyn przegrał na wyjeździe 26:33 (14:13) z Gwardią Koszalin i zajmuje obecnie dopiero ósme miejsce w tabeli grupy A pierwszej ligi piłki ręcznej. Podopieczni Konstantego Targońskiego przez dłuższy czas dotrzymywali kroku silniejszym rywalom. Ale górą byli jednak gospodarze.

Olsztynianie bardzo dobrze wyglądali zwłasza w pierwszej połowie. Rozpoczęli ją odważnie i dzięki solidnej postawie w obronie na przerwę schodzi prowadząc 14:13. Jednak po powrocie na parkiet gospodarze grali już skuteczniej i z każdą kolejną minutą budowali swoją przewagę. Ostatecznie Gwardia wygrała 33:26.

Dobry mecz w barwach Szczypiorniaka rozegrali Piotr Dzido (7 bramek) i Wojciech Golks (8 trafień). To jednak okazało się za mało na doświadczonego rywala, który zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli grupy A pierwszej ligi. Drużyna Konstantego Targońskiego jest natomiast dopiero ósma. Wygrała cztery spotkania a przegrała sześć.

Jak mecz podsumował Konstanty Targoński? Posłuchajcie! Z trenerem rozmawiał Wojtek Miśkiewicz.

Kospel Gwardia Koszalin - KS Szczypiorniak Olsztyn 33:26 (13:14)

KS Szczypiorniak Olsztyn: Pikura, Masłowski - Jurewicz (2), Lewandowski (1), Domagalski (5), Bądzelewski, Mosiewicz, Ptak, Golks (8), Zaborowski (2), Dzido (7), Dzieniszewski (1), Fabisiak, Sypniewski.

KSPR Gwardia Koszalin: Sokołowski, Bugaj, Rycharski (2) - Kokociński, Szcześniak (4), Jakutowicz (1), Słodkowski (1), Radosz (4), Goerig (1), Dzierżawski (6), Kruchkou (9), Skiba (2), Kurowski, Derdzikowski (3).

Przed Szczypiorniakiem jeszcze jedno ligowe spotkanie w tym roku kalendarzowym. W sobotę 18 grudnia o 18:00 we własnej hali olsztynienie zmierzą się z Tytanami Wejherowo.