12.12.2021

Constract rozbił w Gliwicach wicelidera Futsal Ekstraklasy

Na zakończenie rundy jesiennej Constract Lubawa wygrał na wyjeździe aż 6:1 (2:0) z wiceliderem tabeli Futsal Ekstraklasy - Piastem Gliwice. To było chyba najlepsze spotkanie drużyny prowadzonej przez Dawida Grubalskiego w obecnym sezonie. Daje nadzieję na włączenie się jeszcze w walkę o mistrzostwo.

Czy lubawianie byli faworytami niedzielnego meczu w Gliwicach? Raczej nie... W tym sezonie w ważnych starciach z silniejszymi rywalami przegrywali dwukrotnie. Do Piasta tracili w tabeli cztery punkty. Ale ostatnio odbudowali się pokonując we własnej hali 8:2 Red Dragons Pniewy. I chcieli pójść za ciosem.

Wynik już w drugiej minucie otworzył Pedrinho. Goście częściej atakowali i podwyższyli na 2:0 lidera klasyfikacji strzelców rozgrywek Jakuba Raszkowskiego. Kolejne bramki padły już po przerwie. Gdy z drugą żółtą kartką do szatni musiał zejść Dominik Śmiałkowski, Constract grając w przewadze dopiął swego. Autorem gola był Tomasz Kriezel.

Drużyna z Gliwic musiała podjąć ryzyko gry z wycofanym bramkarzem, co jednak przyniosło efekt odwrotny od zamierzonego. Szybkie dwie bramki Luana a później jeszcze trafienie... bramkarza gości Grzegorza Okuniewskiego, sprawiły, że Piast był na łopatkach. Zdołał odpowiedzieć tylko honorowym golem Sebastiana Szadurskiego.

Z trenerem Constractu Dawidem Grubalskim rozmawiał Wojtek Miśkiewicz. Posłuchajcie!

Piast Gliwice – Constract Lubawa 1:6 (0:2)
Sebastian Szadurski 34' - Pedrinho 2', Jakub Raszkowski 7', Tomasz Kriezel 27', Luan 28', 29', Grzegorz Okuniewski 30'

Constract zakończył rundę na trzecim miejscu w tabeli Futsal Ekstraklasy. Do drugiego Piasta Gliwice traci tylko punkt. Liderem jest Rekord Bielsko-Biała. Najbliższa kolejka zaplanowana jest na drugi weekend lutego 2022 roku.