13.12.2021

Szalony mecz w Kortowie zakończony remisem

Drużyna AZS UWM High Heels Olsztyn zremisowała w kortowskiej hali 6:6 (1:1) z KS Zdrowie Garwolin w swoim ostatnim tegorocznym spotkaniu w pierwszej lidze futsalu kobiet. Podopieczne Ewy Kuliś przegrywały już 1:4, ale udało im się odrobić straty. Były bardzo blisko zwycięstwa.

Choć olsztyńska drużyna od początku była bardziej aktywna, długo swojej przewagi nie była w stanie udokumentować bramką. Za to rywalki objęły prowadzenie w szóstej minucie po skutecznym wykończeniu rzutu wolnego.  Dwie minuty później wyrównała Anna Siwicka i pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1.

Mało kto spodziewał się wtedy, co przyniesie nam druga część spotkania. KS Zdrowie Gawrolin w krótkim czasie odskoczył na prowadzenie 4:1. Gospodyniom został kwadrans, by odrobić straty. I zrobiły to! Do bramki trafiały: dwuktornie Marta Smolińska i Julia Klonowska a także wprowadzona Wiktoria Konopka. Na minutę przed ostatnim gwizdkiem "Szpilki" prowadziły 6:5. Ale... rywalkom udało się raz jeszcze pokonać Aleksandrę Kojadyńską i mecz zakończył się podziałem punktów.

Posłuchajcie, jak piątkowe spotkanie podsumowały Julia Klonowska i Aleksandra Kojadyńska. Z zawodniczkami rozmawiał Piotr Szauer.

Kolejne spotkanie AZS UWM High Heels Olsztyn rozegra 9 stycznia. We własnej hali podejmie Włókniarza Białystok. Podopieczne Ewy Kuliś wezmą później udział w turnieju eliminacyjnym Akademickich Mistrzostwach Polski. Zaplanowano go w dniach 20-23 stycznia w Łodzi.