20.12.2021

Akademicy kończą rok zwycięstwem w Pucharze Polski

Indykpol AZS Olsztyn wygrał na wyjeździe 3:0 (25:20, 27:25, 25:11) z SMS-em PZPS Spała i awansował do kolejnej rundy siatkarskiego Pucharu Polski. Tam akademicy zmierzą się ze zwycięzcą meczu: AZS AGH Kraków / Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle.

Kortowska drużyna była zdecydowanym faworytem poniedziałkowego spotkania. Choć przystępowała do niego niespełna dobę po zakończeniu ligowego meczu z Projektem Warszawa (w stolicy akademicy przegrali 2:3). Młody zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale walczył jednak dzielnie. Podopieczni Michała Bąkiewicza szczególnie w drugiej partii byli blisko sprawienia niespodzianki. Ale Indykpol kontrolował przebieg gry od pierwszej do ostatniej piłki. Wygrywał kolejno 25:20, 27:25 a w ostatnim secie już zdecydowanie 25:11.

Trener Marcin Mierzejewski dał szansę zmiennikom. Z powodu urazu nie zagrał ponownie Taylor Averill. A do zdrowia po chorobie w Olsztynie wraca Torey DeFalco. Więcej czasu na parkiecie spędzili m.in. Jan Król, Wiktor Janiszewski, Jakub Ciunajtis, Szymon Jakubiszak, Dawid Siwczyk a swoje szanse otrzymał także drugi rozgrywający Karol Jankiewicz, Odpoczywali natomiast Karol Butryn i Jędrzej Gruszczyński (który przez moment pojawił się na boisku jako przyjmujący). A wiodącymi postaciami byli: kapitan Robbert Andringa, Jan Firlej i Mateusz Poręba.

Posłuchajcie jak ostatni mecz w 2021 roku podsumowali Jan Firlej i trener Marcin Mierzejewski. W Spale rozmawiał z nimi Mateusz Lewandowski.

W 1/8 finału Pucharu Polski akademicy zagrają ze zwycięzcą meczu: AZS AGH Kraków / Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle. Spotkania ten fazy zaplanowano na 19 stycznia. Wcześniej wrócą jednak po świąteczno-noworocznej przerwie do rywalizacji w PlusLidze. Już z nowym trenerem Javierem Weberem 5 stycznia zmierzą się na wyjeździe z Asseco Resovią Rzeszów.