21.12.2021

KKS Agapit Olsztyn zwycięstwem zakończył rok

KKS Agapit Olsztyn pokonał w Jezioranach 69:60 (19:16, 21:8, 10:14, 19:22) AZS Uniwersytet Warszawski i awansował na czwarte miejsce w tabeli grupy A pierwszej ligi koszykówki kobiet. To już ósme zwycięstwo drużyny prowadzonej przez Tomasza Sztąberskiego w obecnym sezonie.

Olsztynianki zaczęły grudzień od porażki. Ale później w czterech kolejnych spotkaniach cieszyły się z wygranych. Pokonały kolejno 92:66 MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski, 83:56 UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki, 67:59 AZS UMCS II Lublin i wreszcie we wtorek 69:60 AZS Uniwersytet Warszawski.

KKS świetnie rozpoczął ostatni mecz w tym roku kalendarzowym. Po kilku minutach prowadził 9:0. I choć rywalki zniwelowały straty, to podopieczne Tomasza Sztąberskiego były lepsze w dwóch pierwszych kwartach zakończonych wynikami 19:16 i 21:8. I nawet minimalne przegrane w kolejnych dwóch (10:14, 19:22) nie wpłynęły na rezultat całego spotkania. Udało się utrzymać bezpieczną przewagę i wygrać 69:60.

Posłuchajcie, jak spotkanie z AZS-em i pierwszą część sezonu podsumował trener Tomasz Sztąberski.

Wojtek Miśkiewicz rozmawiał także z Natalią Sobotką i Patrycją Daligą.

KKS Agapit Olsztyn - AZS Uniwersytet Warszawski 69:60 (19:16, 21:8, 10:14, 19:22)

KKS: Martyna Przeradzka, Joanna Chełchowska (15), Natalia Sobotka (4), Nikola Pałasz (2), Zuzanna Bałdyga, Alicja Wawrzyniak (11), Patrycja Daliga (13), Ewelina Kitkowska, Karolina Giżyńska (11), Marta Sztąberska (13), Gabriela Olechnowicz.

Do ligowej rywalizacji KKS Agapit Olsztyn wróci 9 stycznia. Na wyjeździe zmierzy się wówczas z AZS-em Politechniką Gdańsk.