09.01.2022

Znakomita seria olsztyńskich koszykarek

KKS Agapit Olsztyn pokonał na wyjeździe po dogrywce 100:95 (20:21, 25:24, 23:26, 19:16, 13:8) AZS Politechnikę Gdańsk i awansował na trzecie miejsce w tabeli grupy A pierwszej ligi koszykówki kobiet. To już dziesiąta w tym sezonie (i piąta z rzędu) wygrana drużyny prowadzonej przez Tomasza Sztąberskiego.

Olsztynianki wróciły do ligowej rywalizacji po prawie trzech tygodniach przerwy. Poprzednie cztery grudniowe spotkania rozstrzygnęły na swoją korzyść. I także z Gdańska chciały przywieźć komplet punktów.

Mecz był bardzo wyrównany niemal od samego początku do końca. Dlatego remis - zarówno po dwóch pierwszych kwartach zakończonych wynikiem 45:45, jak i całym regulaminowym czasie gry (87:87) - dobrze oddawał to, co działo się na parkiecie. Jednak w dogrywce KKS okazał się lepszy. Wygrał 13:8 a całe spotkanie 100:95.

Najskuteczniejsze w drużynie Tomasza Sztąberskiego były: Alicja Wawrzyniak (24 punkty) i Joanna Chełchowska (23). Posłuchajcie, jak niedzielne spotkanie podsumował szkoleniowiec KKS-u. Rozmawiał z nim Piotr Szauer.

AZS Politechnika Gdańsk - KKS Agapit Olsztyn 95:100 (21:20, 24:25, 26:23, 16:19, 8:13)

KKS: Joanna Chełchowska (23), Natalia Sobotka (12), Nikola Pałasz (2), Alicja Wawrzyniak (24), Patrycja Daliga (10), Karolina Giżyńska (15), Marta Sztąberska (14), Izabela Birkos.

W tym miesiącu KKS Agapit Olsztyn rozegra jeszcze dwa ligowe spotkania. W sobotę 22 stycznia w Jezioranach podejmie Mon-Pol Płock. A tydzień później - 29 stycznia - na wyjeździe zmierzy się z UKS-em Huragan Wołomin.