12.01.2022

Constract w kolejnej rundzie Pucharu Polski

Constract Lubawa wygrał na wyjeździe 2-0 (0-0) z AZS-em SGGW Warszawa i awansował do kolejnej rundy futsalowego Pucharu Polski. Bramki dla gości strzelili dopiero w drugiej połowie spotkania Lucas i Paweł Kaniewski. Trener Dawid Grubalski nie mógł skorzystać z pięciu podstawowych graczy.

Oprócz trzech reprezentantów Polski (Sebastiana Grubalskiego, Tomasza Kriezela i Mateusza Madziąga) w stolicy zabrakło także Pedrinho i Deco. Szansę gry otrzymału kilku młodych zawodników. W drugiej połowie w bramce zadebiutował także pozyskany niedawno 23-letnie portugalski bramkarz Costinha.

"Było to na pewno bardzo trudne spotkanie dla nas. Nasza gra musiała się troszkę przeorganizować. Rywal podszedł do nas z dużym respektem i cofnął się do głębokiej obrony. A nam brakowało siły rażenia - szczególnie strzału z dystansu. Trudno mi powiedzieć z czego to wynikało. Ale najważniejsze, że nie traciliśmy bramek i cierpliwie konstruowaliśmy kolejne akcje. W końcu przyniosło to efekt" - podsumował trener Dawid Grubalski.

Bramki Lucasa i Pawła Kaniewskiego zapewniły Wicemistrzom Polski awans do kolejnej rundy Pucharu. Mecze 1/16 finału odbędą się 5 i 6 lutego.

Z Dawidem Grubalskim rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Constract wraca teraz do przygotowań do rundy rewanżowej Futsal Ekstraklasy. Lubawianie w styczniu zagrają sparing z AZS-e UG Gdańsk. W planach mają także wyjazd do Kowna, gdzie sprawdza formę reprezentacji Litwy.