12.02.2022

Pokaz siły akademików w Lubinie!

Indykpol AZS Olsztyn wygrał na wyjeździe 3:0 (25:18, 25:16, 25:16) z Cuprum Lubin i umocnił się na piątym miejscu w tabeli PlusLigi. Tak pewnie grającej drużyny z Kortowa nie widzieliśmy już dawno. Dominowała na parkiecie od pierwszej do ostatniej minuty.

Do Lubina akademicy pojechali bez kontuzjowanego Taylora Averilla. Javier Weber podstawił zatem na Szymona Jakubiszaka, Mateusza Porębę, Jana Firleja, Karola Butryna, Robberta Andringę, Toreya DeFalco i Jędrzeja Gruszczyńskiego.

Indykpol szybko zaznaczył swoją przewagę. Pierwszego seta wygrał zdecydowanie - prowadząc od samego początku, kolejno: 7:2, 12:5, 15:7, 19:10, 22:13 i 25:18. Bardzo dobrze blokiem grali dwaj środkowi (Poręba i Jakubiszak) a w ataku brylowali Torey DeFalco i Karol Butryn. Obaj dorzucili także kilka punktów bezpośrednio zagrywką.

Gospodarze nie byli w stanie zatrzymać rozpędzonych olsztynian także w kolejnej partii. Drużyna z Kortowa rozpoczęła ją od prowadzenia 4:0 i z każdą minutą zwiększała przewagę (6:1, 12:2!). Kolejne trzy asy serwisowe zapisał na swoim koncie TJ DeFalco. W dalszej części seta akademicy utrzymali dystans do rywali i wygrali pewnie 25:16.

Trzecia i ostatnia partia była najbardziej wyrównana. Ale nawet przez moment nie podlegało dyskusji, że dużo więcej jakości na parkiecie prezentują zawodnicy Javiera Webera. Byli lepsi w każdym elemencie gry. W końcówce docisnęli jeszcze Cuprum i wygrali ponownie zdecydowanie 25:16 a w całym spotkaniu 3:0. Statuetkę MVP otrzymał Jan Firlej. A najwięcej punktów dla Indykpolu AZS Olsztyn zdobył Torey DeFalco (18).

"Dyktowaliśmy warunki, byliśmy stabilni i kontrolowaliśmy mecz. Widać pracę, którą wykonaliśmy" - podsumował krótko Jan Firlej. "Chcemy być w play-offach i robimy wszystko, żeby tam powalczyć."

Mateusz Lewandowski rozmawiał także z Karolem Butrynem. Posłuchajcie!

Dzięki wygranej w Lubinie olsztynianie umocnili się na piątej pozycji w tabeli PlusLigi. O punkt wyprzedzają Asseco Resovię Rzeszów a o trzy oczka Projekt Warszawa. W najbliższej kolejce Indykpol zmierzy się w Iławie z Cerradem Enea Czarnymi Radom. Spotkanie zaplanowano na poniedziałek 21 lutego o 17:30.