Aktualności
16.03.2022

Indykpol AZS Olsztyn wygrał z Treflem Gdańsk

Indykpol AZS Olsztyn wygrał w Iławie 3:1 (23:25, 25:22, 25:22, 25:20) z Treflem Gdańsk i jest już praktycznie pewny awansu do fazy play-off obecnego sezonu PlusLigi. Akademicy przełamali się po dwóch kolejnych porażkach. W najbliższą niedzielę zmierzą się z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

 

Do wyjściowego składu kortowskiej drużyny wrócił Jan Firlej. Rozgrywający opuścił poprzednie spotkanie z Jastrzębskim Węglem z powodu drobnego urazu. W środę na parkiecie towarzyszyli mu: Taylor Averill, Mateusz Poręba, Karol Butryn, Torey DeFalco, Robbert Andringa i Jędrzej Gruszczyński.

Pierwszą partię lepiej rozpoczęli goście. Trefl szybko zbudował sobie dwupunktowe prowadzenie i z czasem powiększał je. Akademikom udało się w końcówce prawie dogodnić rywali, ale ostatecznie przegrali 23:25. Były to jednak złe miłego początki. W kolejnych setach poprawili swoją grę. Gdańczanie wprawdzie walczyli i nie ułatwiali im zadania. Pokazują to wyniki drugiej i trzeciej partii - wygranych przez Indykpol po bardzo zaciętej rywalizacji 25:22 i 25:22. Za to ostatania zaczęła się od prowadzenia olsztynian... 5:0. Zwiększyli je z czasem nawet do dziewięciu punktów, ale w końcówce pozwolili Treflowi na trochę więcej. "Zielona Armia" i tak wygrała jednak zdecydowanie 25:20 a w całym meczu 3:1.

Cieszyć może zwłaszcza powrót do wysokiej formy TJ-a DeFalco. Był najskuteczniejszym zawodnikiem meczu (26 punktów) i zdobył statuetkę MVP.

"Nie złamaliśmy się. Udało się odwócić mecz na naszą korzyść. Cały zespół dziś dobrze zagrywał i nie robiliśmy głupich błędów" - podsumował Karol Butryn. Z atakującym rozmawiał Mateusz Lewandowski.

"Jestem bardzo zadowolony, bowiem wyszliśmy z dołka. Trochę jestem jednak zły, ponieważ popełniamy sporo prostych błędów. Wpadają nam piłki, które nie powinny spadać po naszej stronie. Czasami również brakuje komunikacji.  Cieszę się, że się odbudowaliśmy - jest to dla nas bardzo ważne. Teraz idziemy tylko do przodu" - ocenił Mateusz Poręba.

A Janusz Siennicki o podsumowanie spotkania poprosił Torey'a DeFalco. Posłuchajcie rozmowy z MVP meczu z Treflem Gdańsk.

Indykpol AZS Olsztyn wrócił na piąte miejsce w tabeli PlusLigi. W najbliższą niedzielę 20 marca w Iławie zmierzy się z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Transmisja spotkania od 14:45 na antenie Radia UWM FM.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: