Aktualności
25.04.2022

Jeziorowcy wygrali na inaugurację sezonu 2022

Drużyna AZS UWM Olsztyn Lakers udanie zainaugurowała sezon 2022 w rozgrywkach PFL2. Jeziorowcy wygrali na wyjeździe 36:8 (8:0, 6:6, 22:0, 0:2) z Watahą Zielona Góra i są wiceliderami Grupy Północnej. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Dawid Rutkowski.

Zespół z Kortowa wrócił do PFL2 po dwuletniej przerwie. W poprzednich sezonach rywalizował w dziewięcioosobowej odmianie swojej dyscypliny - w rozgrywkach PFL9. Na stanowisku głównego trenera Bartosza Rudzkiego zastąpił Amerykanin Matthew Kershey. W kadrze Jeziorowców pojawił się też import - Alonzo Brock.

Mecz w Zielonej Górze okazał się dobrym przetarciem. Pierwszą kwartę AZS wygrał 8:0. Druga zakończyła się remisem 6:6. Ale już w trzeciej zdecydowanie lepsi byli goście. Zwycięstwo 22:0 właściwie przesądziło o tym, że pokonają Watahę. Rywali w niedzielę stać było jeszcze jedynie na dołożenie dwóch punktów do swojego dorobku i ostatecznie przegrali 8:36.

W studiu Radia UWM FM spotkanie podsumował Maks Szyszko. A rozmawiał z nim Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Zapis meczu znajdziecie tutaj:

Kolejne ligowe spotkanie Jeziorowcy rozegrają także na wyjeździe. 8 maja zmierzą się z Białymi Lwami Gdańsk. Przed własną publicznością - na stadionie w Kortowie - zaprezentują się tydzień później - 14 maja w meczu z Watahą Zielona Góra.

Źródło: Polska Futbol Liga

Przyjaciele - stań się jednym z nich: