15.05.2022

Warmia lepsza od Miedzi

Warmia Energa Olsztyn pokonała w Biskupcu 26:22 (14:12) Miedź Legnica i awansowała na dziesiąte miejsce w tabeli Ligi Centralnej. By je obronić podopieczni Igora Stankiewicza powinni jeszcze zapunktować w ostatniej kolejce. Na wyjeździe zmierzą ze Stalą Gorzów.

Końcówka sezonu jest bardzo udana dla olsztynian. Bez większych problemów zapewnili sobie utrzymanie w Lidze Centralnej. Ale do zrealizowania mieli jeszcze jeden cel - wskoczyć do najlepszej dziesiątki. Zapewnić miało im to zwycięstwo z jednym z zespołów, które zostały już zdegradowane.

W pierwszej połowie sobotniego spotkania w Biskupcu goście skutecznie stawiali opór. Wypracowali sobie nawet trzybramkową przewagę (8:5, 9:6). Ale w końcówce Warmia poprawiła swoją skuteczność oraz grę oboronną i jeszcze przed przerwą prowadziła 14:12. Po powrocie na parkiet gospodarze nie dali się już przełamać. Kontrolowali grę i ostatecznie cieszyli się ze zwycięstwa 26:22. Najwięcej bramek rzucili: Damian Didyk (6) i Adrian Chełmiński (5).

Trener Igor Stankiewicz chwalił grę obu bramkarzy. "Zarówno Kapela, jak i u nas - Kaczmarczyk - zagrali fajne zawody. Natomiast u nas na początku widać było taki brak determinacji. Jednak wygrana w Przemyślu, która zagwarantowała nam pozostanie w Lidze Centralnej, zrobiła swoje. W głowach było więcej swobody. I przyznam szczerze, że męczyliśmy się trochę. Najważniejsze, że w odpowiednim momencie udało nam się odskoczyć i dowieźć to zwycięstwo do końca" - podsumował Igor Stankiewicz.

Posłuchajcie jeszcze jednego z bohaterów sobotniego meczu - Cezarego Kaczmarczyka.

Warmia Energa Olsztyn - Miedź Legnica 26:22 (14:12)

Warmia: Matusiak, Kaczmarczyk, Makowski - Didyk (6), Chełmiński (5), Kopyciński (4), Gruszczyński (4), Malewski (2), Klapka (1), Kozłowski (1), Safiejko (1), Laskowski (1), Stępień (1), Konkel, Reichel, Sikorski.

Ostatni mecz sezonu 2021/2022 Warmia Energa Olsztyn rozegra w sobotę 21 maja. O 17:00 zmierzy się na wyjeździe ze Stalą Gorzów. Jeśli wygra zakończy rozgrywki na dziesiątej lub nawet dziewiątej pozycji w tabeli.