16.05.2022

Constract z kolejnym medalem Futsal Ekstraklasy

Constract Lubawa pokonał we własnej hali 8-2 (5-1) Gredar Fit-Morning Futsal Brzeg i zapewnił sobie trzecie miejsce w sezonie 2021/2022 Futsal Ekstraklasy. Drużyna Dawida Grubalskiego od momentu debiutu na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w naszym kraju nie schodzi z podium.

Oczywiście oczekiwania w Lubawie były większe. Po wywalczeniu dwóch tytułów Wicemistrza Polski, "Konstruktorzy" chcieli włączyć się w walkę o złoty medal. Niestety stracili na to szansę gubiąc punkty w decydującym momencie sezonu. Piast Gliwice i Rekord Bielsko Biała mają już nad nimi kolejno dwanaście i dziesięć punktów przewagi i to między tymi dwiema drużynami rozstrzygnie się ostateczny bój o mistrzostwo.

Przypomnijmy, że Constract przegrał z Rekordem także finałowy dwumecz o Puchar Polski. Morale w zespole mogły więc bardzo się obniżyć. I początek niedzielnego spotkania z ekipą z Brzegu zapowiadał niespodziankę. Goście objęli bowiem prowadzenie już w czwartej minucie po bramce Jana Rojka. To na szczęście podziałało na lubawian mobilizująco. Najpierw Tomasz Kriezel a po nim Pedrinho, Paweł Ossowski, Ixemad González i Luan dali gospodarzom jeszcze przed przerwą prowadzenie 5-1. W drugiej połowie mecz nadal przebiegał pod dyktando faworyta, który ostatecznie wygrał 8-2.

"Dość niemrawo weszliśmyn w to spotkanie. Czułem, że tak będzie. Domyślałem się, że będę musiał szybko wziąć czas. Trudno sie gra końcówce sezonu, gdy nasze główne cele nam odjechały. Trudno jest nam się mobilizować. Ale chłopacy się spięli i pewnie wygraliśmy" - podsumował trener Constractu Dawid Grubalski. "Trzeba wyciągnąć wnioski, przemyśleć, jak ten zespół ma wyglądać w kolejnym sezonie. Dajemy każdemu zawodnikowi swoje minuty w lidze, żeby udowodnili swoją przydatność."

A jak sobotnie spotkanie podsumował kapitan drużyny z Brzegu - Michał Grochowski?

Wojtek Miśkiewicz rozmawiał także z Tomaszem Krizelem. Posłuchajcie!

Constract Lubawa - Gredar Fit-Morning Futsal Brzeg 8-2 (5-1)
Tomasz Kriezel 8', Pedrinho 11', 32', Paweł Ossowski 17', 40', Ixemad González 17', Luan 19', 38' - Jan Rojek 4', Przemysław Matejko 40'

W najbliższą sobotę 21 maja o 16:00 Constract Lubawa zagra na wyjeździe z Red Dragons Pniewy. Sezon zakończy natomiast we własnej hali, gdzie 29 maja o 18:00 podejmie walczącego o tytuł mistrzowski Piasta Gliwice.