22.05.2022

Stomilanki wypuściły z rąk awans do Ekstraligi?

Stomilanki Olsztyn przegrały przed własną publicznością 1-2 (0-1) z Trójką Staszkówka Jelna i straciły drugą pozycję w tabeli I ligi (gwarantującą awans do Ekstraligi). Na kolejkę przed zakończeniem sezonu zajmują w niej trzecie miejsce. Muszą więc wygrać ostatni mecz, ale też liczyć na potknięcie rywalek.

Ostatenie w tym sezonie spotkanie domowe podopieczne trenera Dariusza Maleszewskiego zdecydowały się rozegrać nie na boisku na olsztyńskich Dajtkach, ale na głównej płycie obiektu przy Al. Piłsudskiego. Nie okazał się on jednak dla nich szczęśliwy.

Już w dziesiątej minucie rywalki objęły bowiem prowadzenie. Z rzutu wolnego dośrodkowała Paulina Piksa a w zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazła się Livia Potengova. Olsztynianki napierały, dążyły do wyrównania, ale do przerwy nie udało im się strzelić bramki. Dopięły swego dopiero w siedemdziesiątej minucie. Wiktoria Lewandowska przechytrzyła defensywę gości. Stojąc tyłem do bramki oddała zaskakujący strzał po centrze z rzutu rożnego. Było 1-1.

Stomilanki uwierzyły, że mogą jeszcze sięgnąć po komplet punktów. Atakowały, ale brakowało im dobrego wykończenia. Niestety już w doliczonym czasie gry sędzina Emilia Szymula dopatrzyła się przewinienia Oliwii Silny w polu karnym. A jedenastkę na bramkę zamieniła Anita Romuzga.

"Staszkówka mocno się broniła a my staraliśmy się kontrolować mecz, być pod piłką. Przy stanie 1-1 zabrakło kolejnej bramki. To może uspokoiłoby naszą grę. A tak nerwowo próbowaliśmy zdobyć gola" - podsumował Dariusz Maleszewski. "Taka jest piłka. Trzeba się podnieść. Może za tydzień będziemy w innych nastrojach."

Wojtek Miśkiewicz rozmawiał także z Anitą Romuzgą.

Stomilanki Olsztyn - Trójka Staszkówka Jelna 1-2 (0-1)
Lewandowska 70' - Potengova 10', Romuzga 90' (karny)

Ptaszek - Krech, Silny, Lewandowska, Trofimiuk (74' Sivakova), Osajkowska, Sokołowska, Turrentino (68' Topal), Kałużna, Rosiak (68' Rabiega), Postol (86' Rokicka).

W ostatniej kolejce Stomilanki zmierzą się na wyjeździe z SWD Wodzisław Śląski. Spotkanie zaplanowano na niedzielę 29 maja o 13:00. By awansować do Ekstraligi muszą nie tylko wygrać ten mecz, ale liczyć też na to, że punkty straci druga obecnie w tabeli Pogoń Tczew lub liderująca Czwórka Radom.