Aktualności
29.07.2022

Mateusz Kamiński wicemistrzem Europy

Reprezentant klubu OKSW Olsztyn Mateusz Kamiński wywalczył srebrny medal Mistrzostw Europy w maratonie kajakowym. W duńskim Silkeborgu na dystansie 3,4 kilometra szybszy od niego był tylko... drugi z Polaków - Mateusz Borgieł. Brąz wywalczył natomiast Hiszpan Manuel Campos. 

Foto: Mateusz Rynkiewicz / Polski Związek Kajakowy

Mateusz Kamiński do maratonu wrócił po... 10 latach. Jak sam przyznawał niedawno w studiu Radia UWM FM - sezon poolimpijski potrakował nieco ulgowo. Bardzo dobry występ w Danii cieszy więc podwójnie.

Przypomnijmy, że zawodnik klubu OKSW Olsztyn wywalczył w tym roku dwa medale Mistrzostw Polski. W Bydgoszczy swój bogaty już dorobek powiększył o srebro w konkurencji C-1 na dystansie 1000 metrów oraz brąz na 5000 metrów.

"W tym roku dałem sobie więcej luzu. Trenowałem sam w domu. Moim minimum był srebrny medal na dystansie 1000 metrów - bo to najważniejszy dystans. Na tę chwilę było to też maksimum. Ale jestem zadowolony z tego wyniku" - mówił wówczas na naszej antenie.

Z Mateuszem Kamińskim rozmawiał Wojtek Miśkiewicz. Posłuchajcie!

W tym roku Mateusz Kamiński zdobył także złoty medal kajakarskich Mistrzostw Polski na długich dystansach. Odpuścił natomiast występy międzynarodowe - Mistrzostwa Europy i Świata.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: