Aktualności
31.07.2022

Efektowne zwycięstwo Constractu na starcie letnich przygotowań

W swoim pierwszym letnim sparingu Constract Lubawa pokonał we własnej hali 18-1 We-Met Kamienica Królewska. W drużynie prowadzonej przez Dawida Grubalskiego zadebiutowali: Sebastian Vargas Otero,  Ramon Rabello Tubau i Adriano Lemos Da Silva. Wszyscy trzej wpisali się na listę strzelców.

Foto: KS Constract Lubawa

Lubawanie do treningów wrócili 18 lipca. Zespół opuściło kilku graczy a ich miejsce zajęli zagraniczni zawodnicy. To m.in. 35-letni hiszpański pivot Sebastian Vargas Otero, czyli popularny Chano, który wcześniej występował w lidze hiszpańskiej i włoskiej. W pierwszym sparingu aż czterokrotnie trafiał do bramki. Golem swój debiut okrasił także jego rodak Ramon Rabello Tubau. 22-letni Hiszpan ostatnie sezony spędził w lidze włoskiej, gdzie reprezentował barwy Lazio Rzym  i Sestu Citta Mediterrânea. Również występuje na pozycji pivota. Na listę strzelców w sobotę wpisał się również Adriano Lemos Da Silva, który do Lubawy przeniósł się ze Svarog Teplice. Brazylijczyk w sezonie 2021/2022 w czeskiej ekstraklasie w 29 meczach zdobył 39 bramek i zaliczył 20 asyst. Występuje najczęściej na pozycji skrzydłowego.

W spotkaniu nie zobaczyliśmy natomiast Victora Lopeza Gonzaleza. 32-letni hiszpański bramkarz w ostatnim sezonie reprezentował barwy Ejido w Segunda Division. W swojej karierze miał jednak okazję strzec bramki w starciach z najmocniejszymi zespołami ze swojego kraju - jak FC Barcelona czy Movistar. Teraz będzie grał w Constracie.

"Kolejny sezon przed nami. Wierzę w to, że budujemy bardzo silny zespół. Znowu chcemy bić się o najwyższe cele" - zapowiada trener Dawid Grubalski.

Wojtek Miśkiewicz o podsumowanie pierwszego sparingu poprosił także zawodników Constractu. Rozmawał z Kacprem Sendlewskim i Tomaszem Kriezelem. Posłuchajcie!

KS CONSTRACT LUBAWA - WE-MET KAMIENICA KRÓLEWSKA 18:1
Sebastian Vargas Otero (4), Lucas, Paweł Kaniewski, Kacper Sendlewski (2), Ramon Rabello Tubau (2), Adriano Lemos Da Silva, Tomasz Kriezel (3), Pedrinho (4).

Constract: Jakub Kornat, Grzegorz Okuniewski, Hubert Zadroga - Sebastian Vargas Otero, Lucas, Kaniewski, Kacper Sendlewski, Ramon Rabello Tubau, Adriano Lemos Da Silva, Tomasz Kriezel, Pedrinho.Spotkanie rozegrano 3 razy po 15 minut z zatrzymywanym czasem. Kolejny mecz kontrolny Constract rozegra również we własnej hali - w sobotę 6 sierpnia o 12:00 z FC Toruń.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: