01.08.2022

Remis Stomilu z Polonią i niedosyt przy Konwiktorskiej

W meczu zamykającym trzecią kolejkę nowego sezonu w eWinner II lidze Stomil Olsztyn zremisował na wyjeździe 1-1 (1-0) z Polonią Warszawa. Piłkarze "Dumy Warmii" mogą czuć niedosyt, ponieważ gospodarze bramkę wyrównującą strzelili w ostatniej minucie spotkania.

Drużyna Szymona Grabowskiego znakomicie rozpoczęła poniedziałkowe  spotkanie. Już w piątej minucie prowadzili 1-0. Po stałym fragmencie gry piłka trafiła pod nogi Jakuba Tecława a ten strzelił do pustej bramki. Goście prezentowali się zdecydowanie lepiej przez pierwsze pół godziny. Później nieco opadli z sił.

Druga połowa to już zdecydowana dominacja zespołu z Warszawy. Świetnie jednak między słupkami spisywał się Jakub Mądrzyk. Popisał się kilkoma niesamowitymi interwencjami. Niestety nie miał nic do powiedzenia w samej końcówce. Polonii udało się wyrównać już w doliczonym czasie gry za sprawą jednego ze zmienników - Michała Fidziukiewicza. Olsztynianie musieli więc zadowolić się podziałem punktów.

Trener Szymon Grabowski miał sporo zastrzeżeń do... gospodarzy obiektu przy ul. Konwiktorskiej. Spotkanie kończyło się bowiem... w półmroku. "Jeżeli chcemy utrzymać poziom drugoligowy, organizator musi zapewnić równe warunki przez cały mecz. A tego dzisiaj zabrakło...".

W imieniu organizatorów spotkania, trenera i piłkarzy Stomilu przepraszał... szkoleniowiec Polonii Warszawa Rafał Smalec.

1 sierpnia 2022 - Warszawa (Stadion Polonii Warszawa)
Polonia Warszawa - Stomil Olsztyn 1-1 (1-0)
Michał Fidziukiewicz 90' - Jakub Tecław 5'

Polonia: Michał Brudnicki - Adam Pazio, Eryk Mikołajewski, Jan Majsterek (78' Mateusz Michalski), Maciej Kowalski-Haberek, Wojciech Fadecki (73' Jakub Wawszczyk) - Krzysztof Koton (78' Junior Radziński), Piotr Marciniec, Łukasz Piątek (62' Marcin Kluska), Michał Bajdur - Krystian Pieczara (73' Michał Fidziukiewicz).

Stomil: Jakub Mądrzyk - Igor Kośmicki (70' Mateusz Jarzynka), Bartosz Waleńcik, Jakub Tecław, Lukáš Kubáň, Michał Karlikowski - Filip Wójcik (80' Mateusz Jońca), Shun Shibata (62' Bartosz Florek), Maciej Spychała (80' Sebastian Szypulski), Karol Żwir - Piotr Kurbiel (62' Hubert Krawczun).

Żółte kartki: Mikołajewski, Pieczara - Karlikowski, Waleńcik, Kubáň, Krawczun.

Po trzech kolejkach sezonu 2022/2023 Stomil Olsztyn zajmuje czwarte miejsce w tabeli eWinner II ligi. Kolejne spotkanie rozegra już w sobotę 6 sierpnia o 17:00. Na własnym boisku zmierzy się z Garbarnią Kraków.