14.08.2022

Stomil wygrał z wiceliderem II ligi

Po bolesnej porażce w piłkarskich derbach województwa warmińsko-mazurskiego, Stomil Olsztyn szybko podniósł się i wygrał na własnym boisku 2-1 (0-1) z wiceliderem eWinner II ligi Górnikiem Polkowice. Gospodarze po przerwie musieli odrabiać straty. Dwukrotnie z rzutów karnych do bramki rywala trafił Jakub Tecław.

Porażka 0-4 z Olimpią Elbląg bardzo zabolała kibiców. Jednak już po kilku dniach "biało-niebiescy" mogli znów sprawić im radość. Mecz z Górnikiem nie zaczął się niestety dobrze. Od piewszych minut bardzo aktywny był Abdallah Hafez. I to właśnie Egipcjanin otworzył wynik spotkania w 23. minucie. Stomil wyrównał jeszcze przed przerwą, ale sędzia bramki nie uznał (dopatrując się pozycji spalonej).

Trener Szymon Grabowski szukał zmian, by odrobić straty. Na boisku pojawili się już na początku drugiej połowy: Bartosz Florek i Sebastian Szypulski. Pierwszy z nich miał znakomitą okazję do strzelenia gola, ale zabrakło mu zimnej krwi. Podobnie szansę zmarnował Filip Wójcik. Bezbłędny był natomiast Jakub Tecław. Obrońca "Dumy Warmii" nie pomylił się z jedenastu metrów. Dwie bramki z rzutów karnych dały Stomilowi zwycięstwo 2-1. A wspomniany zawodnik strzelił swoją 4 i 5 bramkę w sezonie!

"Na pewno rozegraliśmy dwie różne połowy. Z pierwszej należy wyciągnąć wnioski - dlaczego tak prezentowaliśmy się w pewnych momentach (m.in. gdy przeciwnik zdobył bramkę). Ale bardzo się cieszę, że kolejny raz ta drużyna pokazała, że chce grać do końca. Oddaje te cechy wolicjonalne, które na każdym poziomie są bardzo ważne. A mieliśmy coś do udowodnienia po ostatnim spotkaniu, w którym tego zabrakło" - podsumował trener Szymon Grabowski.

Posłuchajcie też jak spotkanie ocenili Jakub Tecław i Bartosz Waleńcik.

13 sierpnia 2022 - Olsztyn (stadion OSiR)
Stomil Olsztyn - Górnik Polkowice 2-1 (0-1)
Jakub Tecław 58' (karny), 86' (karny) - Abdallah Hafez 23'

Stomil: Jakub Mądrzyk - Filip Wójcik (90' Filip Szabaciuk), Igor Kośmicki, Jakub Tecław, Lukáš Kubáň, Michał Karlikowski - Bartosz Waleńcik, Karol Żwir (61' Dawid Kalisz), Hubert Krawczun (46' Sebastian Szypulski), Shun Shibata - Piotr Kurbiel (46' Bartosz Florek).

Górnik: Błażej Niezgoda - Kacper Poczwardowski, Michał Bojdys, Jarosław Ratajczak - Karol Fryzowicz, Tomasz Kołbon, Damian Makuch (64' Kacper Gościniarek), Mariusz Sławek (74' Rafał Karmelita) - Szymon Kiebzak (64' Dawid Burka), Abdallah Hafez (75' Filip Baranowski), Dominik Pisarek (61' Mariusz Idzik).

Żółte kartki: Krawczun, Szypulski, Mądrzyk - Ratajczak, Makuch, Baranowski, Fryzowicz.

Stomil awansował na siódme miejsce w tabeli eWinner II ligi. O kolejne punkty powalczy w sobotę 20 sierpnia. O 18:00 zmierzy się na wyjeździe z Motorem Lublin.