15.08.2022

Pewne zwycięstwo Stomilanek na inaugurację sezonu w I lidze

W spotkaniu pierwszej kolejki sezonu 2022/2023 w I lidze piłki nożnej kobiet Stomilanki Olsztyn pokonały na wyjeździe 5-1 (2-1) Skrę Ladies Częstochowa. Bramki dla drużyny Dariusza Maleszewskiego strzeliły: Alicja Sokołowska, Gabriela Kędzia, Justyna Libera, Esther Sunday i Adrianna Rosiak.

Olsztynianki bardzo dobrą formę pokazywały już w okresie przygotowawczym, w którym wygrywały gry kontrolne z zespołami z Ekstraligi. W niedzielę w Częstochowie w Stomilankach zadebiutowało aż siedem zawodniczek: Oliwia Korzec, Karolina Taranowska, Oliwia Czarnecka, Justyna Libera, Esther Sunday, Wiktoria Skrzypińska i Pola Olender.

Wynik w 29. minucie otworzyła Alicja Sokołowska. Chwilę później było już 2-0, gdy rzut karny wykorzystała Gabriela Kędzia. Gospodynie przed przerwą odpowiedziały trafieniem Matusiak. Ale drugiej połowie strzelały juz tylko podopieczne Dariusza Maleszewskiego - kolejno: Justyna Libera, Esther Sunday i Adrianna Rosiak.

"Uważam, że cały zespół zagrał na równi. W każdej formacji był na wysokim poziomie. Wynik bardzo okazały. Byłem dumny z wszystkich zawodniczek" - ocenił trener Dariusz Maleszewski.

Z Dariuszem Maleszewskim rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Skra Częstochowa - Stomilanki Olsztyn 1-5 (1-2)
Matusiak 43' – Sokołowska 29', Kędzia 36' (karny), Libera 48', Sunday 55', Rosiak 68'

Skra (skład wyjściowy): Szulc – Baszewska, Liczko, Matusiak, Ozierańska, Wodarz, Kowalska, Pająk, Chudzik, Kohut, Kytaeva

Stomilanki Olsztyn: Ptaszek – Kałużna (Korzec 82′), Silny, Taranowska (Krech 72′), Rosiak, Kędzia, Osjakowska (Czarnecka 87′), Libera, Sunday (Rabiega 82′), Skrzypińska (Olender 72′), Sokołowska.

W najbliższą niedzielę 21 sierpnia Stomilanki w Olsztynie zmierzą się z Trójką Staszkówka Jelna. Początek meczu o 12:30.