Aktualności
01.06.2024

Zmieniaj Świat - odcinek 5.

W kolejnym odcinku audycji Zmieniaj Świat Izabela Sałamacha rozmawiała z Katarzyną Maziec – pszczelarką, która jako pierwsza kobieta zdobyła tytuł Pszczelarza Roku. Jak to jest rzucić wszystko i wyjechać... na Warmię? Czy każdy może zostać pszczelarzem? Czy zrozumienia i szacunku dla pszczół oraz przyrody można się nauczyć?

Czy powinniśmy bać się pszczół? Jak możemy je wspierać? Czym różni się pszczelarstwo towarowe od hobbistycznego? Czym jest pasieka wędrowna i czy to może być pomysł na biznes? Jeśli jesteście ciekawi - koniecznie posłuchajcie! A usłyszycie także o niezwykłej relacji między człowiekiem a pszczołami, a także o kluczowej roli pszczół i owadów zapylających dla życia na naszej planecie.

„Zmieniaj Świat” to rozmowy z ludźmi, którzy wzięli sprawy w swoje ręce i postanowili zmieniać świat na lepsze - innowatorami i innowatorkami, założycielami i założycielkami odpowiedzialnych biznesów - start upów pozytywnego wpływu, ale także inicjatyw społecznych i ekologicznych. Mają zainspirować do tego, aby odważyć się iść pod prąd, walczyć o swoje idee i wartości, szukać rozwiązań i przede wszystkim działać. W dobie kryzysu klimatycznego i problemów społecznych tacy ludzie są na po prostu potrzebni. Audycję prowadzi Izabela Sałamacha, ekspertka od komunikacji i zrównoważonego rozwoju, edukatorka ekologiczna.

Zapraszamy w niedziele (co dwa tygodnie) o 16:00!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: