Aktualności

Podcasty

 • Lejdi Gada - odcinek 158.

  Karolina Rogóz-Namiotko w kolejnym odcinku audycji Lejdi Gada gościła ginekolożkę, seksuolożkę i autorkę książki "Sztuka Kobiecości" dr Beatę Wróbel oraz Ewę Szymerę z Fundacji "Różowa Skrzyneczka". A rozmawiały o seksie, kobiecych ciałach i menstruacji. A także o tym, co sprawia że jesteśmy...

 • Stacja Dobro - odcinek 61.

  W audycji Stacja Dobro Marta Parciak z Fundacji Rozwoju Michelin opowiadała o akcji MOC Dobra, której finał zaplanowano na 2 października w Kuźni Społecznej. Aneta Pawelczyk-Piłat rozmawiała także z wolontariuszami ze stowarzyszenia Wiosna, którzy zachęcali do udziału w rekrutacji do tegorocznej Szlachetnej Paczki...

 • Student Aktywnie! - odcinek 30.

  Koło Naukowe Suicydologii zaprasza w dniach 25-26 października do udziału w II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Porozmawiajmy o samobójstwie. Zachowania suicydalne w ujęciu interdyscyplinarnym". O wydarzeniu w audycji Student Aktywnie! opowiadały: Olga Michalik i Barbara Steć.

 • Gdzie Nogi Poniosą - odcinek 13.

  Rozpoczęła się jesień. Za oknem zrobiło się chłodniej. Nie przejmujcie się jednak. Są miejsca, gdzie jest dużo zimniej. O jednym z nich - Oslo - w audycji Gdzie Nogi Poniosą opowiadał Emil Andrzej Karpiński. Posłuchajcie, co warto zobaczyć w stolicy i największym mieście Norwegii.

 • Żołnierskie Historie, Żołnierska Przyszłość - odcinek 9.

  Okres II wojny światowej, to czas głębokiej rewolucji w strukturach dowodzenia, planowaniu, taktyce i wykorzystaniu rodzajów sił zbrojnych. Jak wiele możemy nauczyć się z historii? O tym rozmawialiśmy w kolejnym odcinku audycji Żołnierskie Historie, Żołnierska Przyszłość. Posłuchajcie!

 • Strefa Intymna - odcinek 2.

  Jak dziś pojmujemy równość płci, kobiecość i feminizm. Sporo dyskusji na ten temat towarzyszyło tegorocznej edycji Campusu Polska Przyszłości. Podczas tego wydarzenia Aneta Pawelczyk-Piłat rozmawiała z Kazimierą Szczuką i prof. Małgorzatą Fuszarą. Posłuchajcie!

 • Polski Na Wynos - S02E11-15

  Jaka jest historia słów: klamka, klucz, lustro i zwierciadło? Skąd wzięły się w języku polskim pryszcze, bąble, krosty oraz trąd i trądzik? M.in. o tym w kolejnych odcinkach audycji Polski Na Wynos opowiadała Ania Makarewicz. Wróciła też do dawnych powiedzeń i frazeologizmów. Posłuchajcie!

 • Wieczorynka Naukomanów S05E03

  W kolejnej Wieczorynce Naukomanów Sławek Kulesza opowiadał o tegorocznych laureatach Ignobli. To nagrody za odkrycia naukowe z pozoru śmieszne, jednak zmuszające do refleksji. Jedną z nich uhonorowano także polskich naukowców. Czy to powód do dumy, czy raczej smutku? Posłuchajcie!

 • Lejdi Gada - odcinek 157.

  Beata Tokarczyk to bizneswoman. Była wydawcą Magazynu Bez Gorsetu na Warmii i Mazurach. Obecnie wydaje Magazyn Warto w Trójmieście. Zajmuje się też biznesem niezwiązanym z mediami, ale ze zdrowiem i urodą. Bo kobieta przedsiębiorcza umie odnaleźć się w każdej branży!

 • Stacja Dobro - odcinek 60.

  W audycji Stacja Dobro opowiadaliśmy o działalności Strefy Aktywności i Integracji Społecznej oraz Regionalnej Strefy Pomocy. Aneta Pawelczyk-Piłat gościła w studiu Radia UWM FM Annę Zimowską z Federacji Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa.

 • Student Aktywnie! - odcinek 29.

  W audycji Student Aktywnie! Aneta Pawelczyk-Piłat gościła Martę Pacułę i Dawida Dąbrowskiego z Naukowego Koła Badań Podwodnych „Hydronautic" działającego na Wydziale Geoinżynierii UWM o w Olsztynie. Opowiadali m.in. o bardzo aktywnych wakacjach. Latem odwiedzili m.in. Woliński Park Narodowy.

 • Gdzie Nogi Poniosą - odcinek 12.

  Jakie są blaski i cienie pracy przewodnika turystycznego i pilota wycieczek? O tym w audycji Gdzie Nogi Poniosą opowiadała Katarzyna Grabowska - przewodniczka po Warmii i Mazurach. To pierwsze z serii spotkań, w którym chcemy przybliżyć Wam ciekawe zakątki naszego regionu.

 • Miss Trendi - odcinek 16.

  Gościem kolejnego odcinka audycji Miss Trendi był specjalista technologii BIM - Dariusz Naruszewicz. Czym charakteryzuje się Building Information Modeling i czy jest technologią przyszłości? Co odróżnia ją od klasycznej metody projektowania? Gdzie jest wykorzystywana i kto z niej korzysta? Posłuchajcie!

 • Radiowe Gawędy o Przyrodzie - odcinek 39.

  Żurawie. Ptaki, które fascynowały starożytnych Greków, dawnych Słowian i ... fascynują nas teraz. O swojej fascynacji żurawiami w Radiowych Gawędach o Przyrodzie opowiadał Wojtek Gotkiewicz. Posłuchajcie!

 • W Poszukiwaniu Straconego Ego - odcinek 93.

  Gościem Agnieszki Kacprzyk w audycji W Poszukiwaniu Straconego Ego był Michał Szymański - fizjoterapeuta i specjalista od medycyny chińskiej. Opowiadał o drodze do poznania siebie, ale też o tym w jaki sposób pomaga innym poprzez swoje terapie. Posłuchajcie!

 • Polski Na Wynos - S02E06-10

  Czym jest tajemnica poliszynela? Skąd wziął się miecz Damoklesa? Dlaczego mówimy, że coś trąci myszką? A co oznacza brzemię i jak zmieniało się znaczenie tego słowa? To tylko niektóre ciekawostki językowe, o których w tym tygodniu w audycji Polski na Wynos opowiadała Ania Makarewicz.

 • Wieczorynka Naukomanów S05E02

  Jakub Sobeczek studiuje geologię stosowaną na Uniwersytecie Warszawskim. Ale w Wieczorynce Naukomanów opowiadał także o swojej drugiej pasji - pszczelarstwie. Wiedzieliście, że pszczoły... tańczą? Sławek Kulesza pytał także o Kodeks Dobrych Praktyk w stosunku do pszczół i innych owadów zapylających.

 • Lejdi Gada - odcinek 156.

  Ewa Domaradzka-Ziarek jest pomysłodawczynią i organizatorką Gali Kobiety Sukcesu Warmii i Mazur, która w tym roku odbędzie się już po raz 25. A wszystko zaczęło się od zwykłej potrzeby poznania niesamowitych kobiet. Czy sukces zawsze oznacza to samo? M.in. o tym opowiadała w audycji Lejdi Gada.

 • Stacja Dobro - odcinek 59.

  W audycji Stacja Dobro gościliśmy Ewę Kowerzanow-Luto ze Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa "Strzał w 10". Jaka jest świadomość społeczna dotycząca edukacji osób zmagających się z niepełnosprawnością? M.in. o to pytała Aneta Pawelczyk-Piłat. Posłuchajcie!

 • Żołnierskie Historie, Żołnierska Przyszłość - odcinek 8.

  Agresja III Rzeszy na Związek Sowiecki to wydarzenie, którego długofalowe skutki są widoczne do dziś. Od 22 czerwca 1941 roku stolice dwóch najbardziej zbrodniczych ideologii ścierały się w śmiertelnej walce, której wynik miał zadecydować o przyszłości Europy i dużej części świata.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: