Aktualności

Podcasty

 • Śmiechoskop w Ogrodzie Kreatywności

  Arkadiusz Jaksa Jakszewicz odwiedził Ogród Kreatywności w Mściwojowie koło Jawora w województwie dolnośląskim. Uczył się tam medytacji. A po zajęciach rozmawiał z Ewą Rychlicką (specjalistką od ceramiki i nauczycielką jogi) oraz z Sebastianem Leoszem (trenerem medytacji z Wrocławia).

 • Tym Żyło Miasto - odcinek 7.

  Co z przebudową Hali Urania? O co proszą mieszkańcy pewnego bloku przy ul. Wilczyńskiego? Czym Zielony Olsztyn przekonał prezydenta do ogłoszenia konsultacji społecznych w sprawie przyszłości miejskiej zieleni? Czy w stolicy regionu jest bezpiecznie? Odpowiedzi szukaliśmy w audycji Tym Żyło Miasto.

 • Stacja Dobro - odcinek 7.

  Czego uczy nas kontakt z niepełnosprawnością intelektualną? Jak przekonują studentki Wydziału Nauk Społecznych UWM w Olsztynie Krzysztofa Gomółka-Pawlicka i Natalia Świniarska - otwartości na drugiego człowieka i ufności. W audycji Stacja Dobro opowiadały o swoich doświadczeniach w pracy asystenta osoby...

 • Lejdi Gada - odcinek 103.

  Monika Miler i Karolina Róziecka tworzą naturalne kosmetyki - bez konserwantów i sztuczności. Początkowo robiły to tylko dla siebie. Ale z czasem postanowiły podzielić się z innymi ich magiczną recepturą. O czym opowiadały w kolejnym odcinku audycji Lejdi Gada, czyli kobiety przy mikrofonie.

 • Wieczorynka Naukomanów S03E30

  W Wieczorynce Naukomanów wspomnieliśmy 60-tą rocznicę lotu Jurija Gagarina w Kosmos (12 kwietnia 1961 roku). Był to kamień milowy w eksploracji kosmosu, a także demonstracja potęgi myśli naukowej. Rozmawialiśmy też o możliwym wpływie małych i umiarkowanych dawek promieniowania jonizującego na organizmy.

 • W Poszukiwaniu Straconego Ego - odcinek 57.

  Gościem Agnieszki Kacprzyk w audycji W Poszukiwaniu Straconego Ego była Marta Markocka-Pepol - certyfikowana nauczycielka MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction), czyli kursu redukcji stresu w oparciu o uważność. Jak te umiejętności mogą nam pomóc w czasie pandemii? Posłuchajcie!

 • Rafał Sumowski w Śmiechoskopie

  Gościem audycji Śmiechoskop był warszawski komik Rafał Sumowski. Arkadiusz Jaksa Jakszewicz rozmawiał z nim m.in. o urokach życia w stolicy, ale także o podróżach i... krótkich skarpetkach oraz najnowszym programie, który można obejrzeć już w sieci. Posłuchajcie!

 • Tym Żyło Miasto - odcinek 6.

  Czy Olsztyn żyje piłką? Gdzie powinna stanąć jedna z najbardziej charakterystycznych olsztyńskich rzeźb - "Macierzyństwo"? Dlaczego w stolicy regionu nie zarabia się dużych pieniędzy? M.in. na te pytania szukaliśmy odpowiedzi w kolejnym odcinku audycji Tym Żyło Miasto.

 • Stacja Dobro - odcinek 6.

  Gościem audycji Stacja Dobro była Agnieszka Śliwa - studentka pedagogiki opiekuńczej z socjoterapią na Wydziale Nauk Społecznych UWM w Olsztynie, która od dziecka zmaga się z niepełnosprawnością ruchową. O drodze, którą przeszła i stawianiu czoła problemom opowiedziała Anecie Pawelczyk-Piłat.

 • Lejdi Gada - odcinek 102.

  Gościem audycji Lejdi Gada, czyli kobiety przy mikrofonie byłą Kasia Górniak - reporterka Faktów TVN. Karolinie Rogóz-Namiotko opowiedziała o swojej pracy, która bywa ciekawa, niebezpieczna i bardzo wyczerpująca. A do Olsztyna przyjeżdża złapać oddech i odpocząć. Dlaczego? Posłuchajcie!

 • Wieczorynka Naukomanów S03E29

  W "dyngusowej" Wieczorynce Naukomanów połączyliśmy wątki wody i promieniotwórczości, aby opowiedzieć o dziwnej modzie panującej 100 lat temu wśród celebrytów, polegającej na stosowaniu rozmaitych preparatów zawierających rad, w tym też tzw. wody radowej. Miała ona mieć rzekomo wiele cennych właściwości.

 • Kortowska Audycja Literacka - odcinek 19.

  Rok 2021 został ustanowiony rokiem Stanisława Lema. Z tej okazji Marta Wiśniewska spotkała się z drem Piotrem Przytułą z Katedry Literatury Polskiej UWM w Olsztynie, który przybliżył postać i twórczość tego pisarza. Prof. Sławomir Buryła wspominał natomiast zmarłego 21 marca Adama Zagajewskiego.

 • Ewa Błachnio w Śmiechoskopie

  Gościem audycji Śmiechoskop była Ewa Błachnio - komiczka, stand-uperka, znana również z występów w kabarecie Limo. Arkadiusz Jaksa Jakszewicz rozmawiał z nią m.in. o pogodzie, staropolskich chorobach i stolicy Szwajcarii. Posłuchajcie sami!

 • Tym Żyło Miasto - odcinek 5.

  Dlaczego internauci hejtują Izabellę Krzan? Co mają wspólnego kolorowe krowy z świętami wielkanocnymi i kulturą? I czy warto się oburzać ich obecnością w olsztyńskim amfiteatrze? To tylko niektóre tematy, które poruszyliśmy tym razem w audycji Tym Żyło Miasto. Jej gościem była Elżbieta Malinowska.

 • Stacja Dobro - odcinek 5.

  Osoby starsze w czasie pandemii COVID-19 szczególnie mocno odczuwają samotność. Obecny kryzys i przymus izolacji społecznej jeszcze bardziej pogłębił ich problemy. W audycji Stacja Dobro gościliśmy Anetę Fabisik-Hill - menadżerkę kampanii Potrzebni z Federacji FOSa.

 • Lejdi Gada - odcinek 101.

  Gościem audycji Lejdi Gada, czyli kobiety przy mikrofonie była Magdalena Faszcza. Instruktorka flamenco zabrała nas w podróż do gorącej Hiszpanii. Karolinie Rogóz-Namiotko opowiedziała o kulturze tego tańca i przedstawiła savoir vivre wzorowego widza. Jesteście ciekawi? Posłuchajcie!

 • Wieczorynka Naukomanów S03E28

  W Wieczorynce Naukomanów dr hab. Sławomir Kulesza opowiadał o promieniach X. A wszystko z okazji niedawnej rocznicy urodzin ich odkrywcy - Wilhelma Konrada Roentgena (27 marca 1845 r.). Oprócz kontrowersji związanych z pierwszeństwem odkrycia, przedstawiliśmy znaczenie samych promieni X oraz przykłady ich...

 • W Poszukiwaniu Straconego Ego - odcinek 56.

  W audycji W Poszukiwaniu Straconego Ego wyruszyliśmy tym razem w duchową podróż. Czym jest recall healing i theta healing? Jak harmonizować żeńską i męską energię? Posłuchajcie! Gościem Agnieszki Kacprzyk była Marzena Ramotowska - trenerka intuicji i marzeń a także trenerka mentalna.

 • Ryszard Mazur w Śmiechoskopie

  Gościem Śmiechoskopu był Ryszard Mazur - młody komik z Wałbrzycha, który pojawiał się często na Warmii i Mazurach. Arkadiusz Jaksa Jakszewicz pytał go m.in. o trudności rozwijania się w czasie pandemii oraz premierę pierwszego całego programu komediowego w sieci pt. "Koliegi".

 • Tym Żyło Miasto - odcinek 4.

  Kiedy i czy w Olsztynie powstanie Ul. Nowobałtycka? Temat wrócił "na tapetę" więc zajęliśmy się nim także w kolejnym odcinku audycji Tym Żyło Miasto. Ale sporo uwagi poświęciliśmy postulatom inicjatywy Zielony Olsztyn. Dyskusja była gorąca. Przekonajcie się sami!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: